Ana Sayfa Siyaset İşte Ak Parti Yozgat Gençlik Kollarının yeni başkanı

İşte Ak Parti Yozgat Gençlik Kollarının yeni başkanı

Ak Parti’nin tüm yönetiminde olduğu gibi Gençlik Kolları’nda da değişim rüzgarı esmeye başladı.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2018 Çarşamba 11:23
İşte Ak Parti Yozgat Gençlik Kollarının yeni başkanı

1 Haziran 2016 yılında başkanlığı üstlenen Muhammed Emin Erbek’in yaş haddine takılması nedeniyle bırakacağı göreve en yakın isim olarak Yozgat Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Kemal Emre Akdere gösteriliyor.

 

Ak Parti’nin tüm yönetiminde olduğu gibi Gençlik Kolları’nda da değişim rüzgarı esmeye başladı. 1 Haziran 2016 yılında başkanlığı üstlenen Muhammed Emin Erbek’in yaş haddine takılması nedeniyle bırakacağı göreve kimin getirileceği daha şimdiden merak konusu oldu.

Sosyal ve kültürel başta olmak üzere birçok faaliyetin düzenlenmesine katkı sağlayan Yozgat Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Kemal Emre Akdere’nin ismi daha şimdiden bu kritik görev için geçmeye başladı.

Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Emin Erbek sosyal medyadan yayınladığı bir mesajla görev süresince yaptığı çalışmaları anlatıp, veda etti.

EMİN ERBEK’İN GÖREV SÜRESİ BİTİYOR

Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Emin Erbek mesajında şu görüşlere yer verdi: “1 Haziran 2016 tarihinden bu yana yürüttüğüm AK Parti Yozgat il gençlik kolları başkanlığı görevimi 30 yaşını doldurmam sebebiyle inşallah gelecek ay yapmayı planladığımız il gençlik kolları kongresinde genel merkezimizin belirleyeceği bir başka arkadaşa devredeceğim.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz tüm faaliyetlerde iyi ve güzel işleri hakkı hakikati, adaleti, liyakati gözeterek ve cenabı Allah'ın rızası doğrultusunda ekibimle beraber gerçekleştirdik. Bu vesile ile gerek yönetim kurulumuzda gerekse üniversite ve lise teşkilatlarımızda yer alan çok değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Onlarla birlikte yol yürümekten, hayal kurmaktan, kurduğumuz hayalleri kendimize hedef haline getirip gerçekleşmesi için gayret göstermekten büyük haz duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Elhamdülillah hiçbir zaman emredici, buyurucu bir gençlik kolları başkanı olmadım. Ekibini koşturan değil ekibiyle koşan bir başkan olmaya gayret gösterdim. Vitrinde bulunup işin mutfağından kaçan değil bizzat mutfakta kazanı kaynatan bir başkan olmaya gayret gösterdim.

Her zaman protokol esnasında bize ayrılan yerin, bize emanet edilen masanın, ismimizin önünde yer alan sıfatın bizi "üstün, seçkin" kıldığını değil aksine vebalimizi artırdığını düşündük. Ve bu bilinçle ekimdeki arkadaşlarımla gece gündüz demeden, tevazuyu elden bırakmadan çalıştık.

Bizim davamız sıradan bir koltuk davası değildir. Bizim davamız dünya kuruldu kurulalı, insanlığın var olduğu günden bu yana devam eden hak ile batılın mücadelesinde haktan ve hakikatten yana olmanın davasıdır. Bizleri arayanların bulacağı yer hiç şüphesiz hayırlı işlere birer lokomotif, şer işlere ise fren olunan her türlü faaliyettir.
Bugüne kadar bulunduğum her mekan ve zamanda, makam ve mevki kaygısı taşımaksızın doğrunun, iyinin ve güzelin peşinde olmaya ve hakkı hakikati haykırmaya gayret ettim. Ve rabbim izin verirse inşallah ölene dek bu düstur üzere yaşamaya gayret göstereceğim. Rabbim ve parti üyelerimizden sayın başbakanımıza kadar parti teşkilatımızın her kademesinde yer alan değerli büyüklerim şahittir ki Yozgat ile ilgili hemşehrilerimizin ne derdi, sıkıntısı varsa elimden geldiğince, gücümün yettiğince tüm yetkili mercilere ilettim. Genel merkezimizde her ay düzenli olarak sayın cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın başkanlığında yapılan il başkanları toplantısında son 2 yılda en fazla söz alan ve memleketi için konuşan il başkanlarından biri olmanın da mutluluğunu yaşıyorum.
İnşallah bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüküne omuz vermeye, onun davasında bir nefer olmaya devam edeceğim.

Rabbim inşallah bundan sonra bizleri razı olduğu işlerde istihdam etsin. Görevim esnasında yaptığım her türlü hata ve kusurumu affetsin. Enaniyetle, kibirle, büyüklenerek hareket ettiğim her an için beni bağışlasın. İsteyerek veya istemeyerek gönlünü kırdığım, hakkına girdiğim her kim varsa hakkını helal etmesini diliyorum.

Ana kademe il başkan yardımcısı olarak görev yaptığım esnada beraber çalıştığımız her bir büyüğüme, kardeşime teşekkür ediyorum. Yeni seçilen ana kademe teşkilatımıza da görevinde başarılar diliyorum.

Partimizin kuruluşundaki çekirdek ekip başta olmak üzere kuruluşundan bugüne görev yapmış her bir teşkilat mensubumuza "muhtar bile olamaz" denilen liderimizin "bir dünya lideri" olacağını o günden görebildikleri ve bu istikamette çalıştıkları için teşekkür ediyorum.

Ahirete irtihal eden merhum milletvekilimiz İlyas Aslan, il başkanımız Metin Eroğlu ve ismini hatırlayamadığım tüm isimsiz kahramanları rahmet ve minnetle anıyorum.”

KEMAL EMRE AKDERE  İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Gençlik Kolları’nda yaşanılacak bu zorunluluğu değişim partiye yararlı olabileceğine inanılan isimler daha şimdiden konuşulmaya başlandı. Ankara Üniversitesi ve Eskişehir'de üniversite eğitimi alan, Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Kemal Emre Akdere, girişimciliği, pozitif enerjisi ve başarılı çalışmaları ile dikkat çeken isimlerin başında geliyor. Önümüzdeki ay yapılacak kongrede aday gösterilip, başkanlığa getirilmesi halinde Akdere'nin bu görevi başarıyla yürütmesine kesin gözüyle bakılıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık