Ana Sayfa Kültür Sanat İşte 4 Mevsim Yozgat fotoğraf yarışmasının kazananları

İşte 4 Mevsim Yozgat fotoğraf yarışmasının kazananları

Yozgat’ın geçmişten günümüze tarihini, doğal güzelliklerini, insan yaşamını, kültürel özelliklerini gelecek nesillere aktarabilmek ve görsel arşivine katkı sağlamak amacıyla Yozgat Valiliği tarafından düzenlenen “4 Mevsim Yozgat” fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2016 Cumartesi 11:12
İşte 4 Mevsim Yozgat fotoğraf yarışmasının kazananları

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Vali Kemal Yurtnaç, her şehrin tanıtıma ihtiyacı olduğunu, belki Yozgat’ın daha fazla tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi.  

Bu tür tanıtımlarla Yozgat’ın gerçek değerlerini hep birlikte kamuoyuna göstereceklerini ifade eden Vali Yurtnaç, "Bizim bu şehirde tanıtıma da önem vermemiz lazım. Ama bu tanıtıma da çağın gerekliliğini yapmamız lazım. Dışardan insanların enerjisini bu şehre katmamız gerekiyor. Foto maraton 90 kişinin bu şehre gelip kendi gözleriyle, kendi bakış açılarıyla fotoğraflamasını ortaya çıkardı. Biz kurumlarla beraber bir ahenk içerisinde bu çalışmaları yaptığımızda inanın sonucunda başarılı şeyler çıkacak" dedi.

 Yozgat’ın vatan, millet, bayrak konusunda gayet nitelikli bir tavır gösteren bir şehir olduğunu belirten Vali Yurtnaç, "Aynı zamanda kültür-sanat alanında da bu şehri gündeme taşıdığımız takdirde burada akşamları enstrüman öğrenmeye giden gençler, ayda bir defa tiyatronun, sinemanın olduğu şehrimizi gündeme getirdiğimiz zaman Yozgat artık yaşanabilir sosyal alanda hareketli bir şehir haline gelecektir. Bu maksatla bu çalışmaların hepsi kayda değer, saygıya değer çalışmalardır" şeklinde konuştu. 

 Konuşmaların ardından yarışmada birinci olan Merve Türedi, ikinci olan Burak Orta ve üçüncü olan Hatice Ekiz’e ödülleri verildi.

Öte yandan sergilenmeye hak kazanan fotoğraflarda katılımcıların beğenisine sunuldu. 

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık