Ana Sayfa Güncel İstanbul’u yurt ettik

İstanbul’u yurt ettik

Yozgatlıların el ele verdiği zaman nelerin üstesinden gelebileceğini gösteren en güzel örneklerden biri olan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Kültür evi ve Öğrenci Yurdu’nun açılışı görkemli bir şekilde yapıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2018 Pazar 21:04
İstanbul’u yurt ettik

Bürokrasi, siyaset ve iş dünyasının saygın isimlerini buluşturan açılışla kapılarını açan kültür evi ve yurt, Yozgatlıların İstanbul’da ki buluşma noktası olacak.

Yozgatlı işadamlarının destekleri, Yozgat İl Özel İdaresi’nin arsa tahsisi ve İstanbul Yozgatlılar Federasyonu’nun gözetiminde yapımı kısa zamanda bitirilen ve geçen sene hizmete giren yurt ve kültür evi resmi açılışı yapıldı.

ŞÖLEN HAVASINDA AÇILIŞ

Yozgatlıların bir araya gelmesine vesile olan açılışa Maliye E .BakanI Lutfullah Kayalar, MHP İstanbul Milletvekili hemşerimiz Ekmelettin İhsanoğlu, Ak Pari İstanbul Milletvekili Hemşerimiz Hurşit Yıldırım, Yozgat Belediye Başkanımız Kazım Arslan, Yozgat Vali yrd.Salih Altun, Yozgat MHP il Başkanı Ethem Sedef, Fatih Belediye Başk.Yrd, İst.Vali Yardımcısı Ahmet Önal, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Hemşerimiz Av. Harun MUŞ, Yenifakılı Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, İyi Parti Kurucu Kurulu Üyesi hemşerimiz Av.Meral Alemdar, Ak Parti, CHP, MHP, BBP, İyi Parti İstanbul İl temsilcileri, Ankara Demokrat Dernekler Federasyon Başkanı İbrahim Çetin ,Yozgat Vakfı Başkanı Durak TURAN Düz, Yardım yapan Çamlıca ve Kale Grubu yöneticileri, Hayırsever hemşerilerimizin büyük bir kısmı, Kocaeli, Tekirdağ, Çerkezköy, Bursa, Ankara’dan gelen dernek Başkan ve temsilcileri, Federasyona bağlı dernek başkan ve yöneticileri, Federasyon Delegeleri, Basın mensupları ve Federasyon Yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra İstanbul’un çeşitli semtlerinde yaşayan Yozgatlılar katıldı.

YOZGATLI İSTEYİNCE HER İŞİN ÜSTESİNDEN GELİR

Yozgat insanının istediği zaman her türlü zorluğun altından kalkabileceğini, bir araya geldiği zaman çok güzel işlere imza atabileceğinin en güzel örneklerinden biri olan Kültür evi ve Öğrenci Yurdu’nun resmi açılışı öncesinde katılımcılar bir selamlama konuşması yaptı. Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekilen konuşmaların ardından İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, kendilerini bu güzel günde yalnız bırakmayarak açılışa katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 2017 yılı Ağustos ayında öğrenci kabulüne kültür evi ve yurdun resmi açılışını yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

ÖNEMLİ BİR İŞE İMZA ATTIK

Maddi ve manevi verdikleri destekten dolayı hayırseverlere teşekkür eden Yılmaz, “Kısa zamanda ulaşılması hayal denilen yurdumuzun resmi açılışını da yaptık. Paylaşarak ve birlik olarak büyüyeceğimizin bilincinde olarak şunu belirtmek istiyorum. Tüm derneklerimiz ve hemşerilerimiz toplantılarını, özel günlerini, kutlamalarını, taziyelerini yurdumuz da yapabilir. Buranın adı biz birlikteysek yurt olabilir ancak, biz birlikte olursak birbirimize ve memleketimize faydalı olabiliriz” dedi. Yılmaz yurt yapımında kendilerine destek olan işadamlarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Dua edilip, açılış kurdelasının kesilmesinin ardından katılımcılar Yozgat ve Yozgatlılar için neler yapabilecekleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık