asdas

Ana Sayfa Kültür Sanat İstanbul'da Yozgatlılar Yılmaz'la yola devam edecek

İstanbul'da Yozgatlılar Yılmaz'la yola devam edecek

Merkezi İstanbul’da bulunan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu 7’inci Olağan Kongresinde bir araya gelen Yozgatlılar, başkan ve yönetimini seçti.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2017 Çarşamba 10:37
İstanbul'da Yozgatlılar Yılmaz'la yola devam edecek

İstanbul’ da faaliyetlerini sürdüren ve Yozgatlıları gurbette tek çatı altında bulundurmayı, dayanışma ve birlikteliğin sembolü olmayı hedefleyen, bu anlamda da çalışmalarıyla kendinden sıkça söz ettiren İstanbul Yozgatlılar Federasyonu üye ve delegeleri, Fatih’de bulunan Zübeyde Hanım Kültür ve Konferans Salonunda bir araya geldiler.

 Çok sayıda Yozgatlının katılım sağladığı kongre, divan seçiminin ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

 Bütçelerin ve bazı tüzük değişikliklerinin oylandığı kongre de Başkan H. Ahmet Yılmaz da bir konuşma yaptı. Toplamda 446 delegenin 321’inin katılımıyla ve tamamının oylarıyla rakipsiz ve ikinci defa başkanlığa seçilen Yılmaz, iki yıl önce 2015 yılı Ocak ayında kendilerine yetki veriliğini hatırlattı.

 Bu yetkiyi 2 yıllık süre içerisinde faydalı olmak için var güçleriyle çalıştıklarını kaydeden Yılmaz, ‘’ Bu bir hizmet yarışıdır. Bu yarışta farklı görüşler farklı düşünceler olabilir. Ancak bunlar bizlerin ayrışmamıza, bölünmemize sebep olacak şeyler değildir. Farklılıklarımızın bizlerin zenginlikleri olduğunu bilerek ortak payda olan Yozgatlılık etrafında birleşip, bütünleşmeliyiz’’ dedi.

Yılmaz, kurumsal bir yapı kurup düzensizlik, tertipsizlikten kaynaklı sitemleri ortadan kaldırıp düzen ve sistemin hakim olduğu bir federasyon yapısı kurulması gerektiğine dikkat çekti.

Yılmaz, ‘’Mevlana’nın dediği gibi, küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler aramalıyız. Bizler enerjimizi derneklerimize, hemşerilerimize gelecek nesillerimize hoş bir seda hoş bir eser bırakmanın gayret ve azminde olacağız. İnşallah Yozgat Kültür Merkezi ve Öğrenci Yurdu Kompleksimizi tamamlayıp en kısa zaman da hizmete sokacağız. Bizlere bu yolda destek veren ve verecek olan tüm hemşerilerime şimdiden teşekkür ederim. Bir önceki genel kurulu kazandığımızda seçim kaybetmekle Yozgatlılığı kaybetmiyorsunuz benim listemde olmayan çalışmak isteyen tüm arkadaşları yönetim kurulumda fahri olarak çalışmaya davet etmiş ve 3-4 arkadaş ile çalışmış biri olarak, bugünde aynı çağrıyı yapıyorum. Federasyonumuza katkı sağlayacak bu işe gönül vermiş kim olur ise yine çalışmaya davet ediyorum’’ diye konuştu.

Yılmaz, İstanbul’daki Yozgatlıların baba ocağı olan federasyonun tüm Yozgatlıların sahip çıkmasını, birlikte daha ileri noktalara taşımak istediklerini anlatan Yılmaz, konuşmasını ‘’Son olarak herkesin Yozgat için yapacağı bir şey vardır’’ diyerek, konuşmasını noktaladı.

 Daha sonra yapılan seçimler sonucunda H. Ahmet Yılmaz yeniden başkanlığa seçilirken, yeni yönetim kurulu üye ve delgeleri selamladı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık