Ana Sayfa Güncel İstanbul'da Yozgat rüzgarı esecek

İstanbul'da Yozgat rüzgarı esecek

Yozgat gözünü 25-28 Ocak'ta Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT’e çevirdi.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2018 Çarşamba 11:40
İstanbul'da Yozgat rüzgarı esecek

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT daha şimdiden tanıtım eksikliği çeken illerin gözdesi haline geldi. 25-28 Ocak tarihlerinde 70’in üstünde ülke, 4 bin 500’e yakın uluslararası katılımcı kurum, kuruluş, belde ve il’in katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Fuara ORAN Kalkınma Ajansı’nın vereceği destekle katılacak Yozgat’ın tüm özel yiyecekleri, tescilli markaları, yöresel zenginlikleri başta olmak üzere tarihi ve turistik zenginlikleri beğeniye sunulacak.

Yozgat gözünü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT’e çevirdi.

ÜÇ İL ORTAK TANITILACAK

İllerin kalkınması, bölgeler arasındaki farklılıkların giderilmesi için kurulduğu günden itibaren mali destek sağlayan, hazırlanan projelere hibeler vererek üretimi teşvik eden ORAN Kalkınma Ajansı, EMİTT Fuarı için hazırlıklarını sıklaştırdı. Yozgat, Kayseri ve Sivas’ın ortak tanıtımı için kurulacak olan ekipler, illerinin her türlü zenginliğini stantlarda sergileyecek.

EMİİT TURİZMİ ŞAHLANDIRIYOR

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT daha şimdiden tanıtım eksikliği çeken illerin gözdesi haline geldi. 25-28 Ocak tarihlerinde 70’in üstünde ülke, 4 bin 500’e yakın uluslararası katılımcı kurum, kuruluş, belde ve il’in katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Fuara ORAN’ın destekleri ile katılacak olan Yozgat’ın tüm özel yiyecekleri, tescilli markaları, yöresel zenginlikleri başta olmak üzere tarihi ve turistik zenginlikleri beğeniye sunulacak. Bunun yanı sıra Kent Tarihi Kitabı, Termal Kent Yozgat Broşürü, Antik kentler Broşürü, Yozgat’ın tarihi turistik ve kültürel değerlerini anlatan Akardion Broşür, altı çeşit afiş ve dört ışıklı panolar sergilenerek ilimiz tanıtılmaya ve anlatılmaya çalışılacak. Ayrıca Sarıkaya Roma Hamamı ve jeotermal enerjiye dikkat çekilecek fuarda ametist taşı ve Aydıncık Sanat Atölyesinde üretilen ürünler de yer alacak.

STANDA İLGİ ÇEKİLECEK

Fuar süresince İlimiz standında Mahalli sanatçı Erhan Özel’in mini konserleri devam edecek, standa gelen ziyaretçilere ilimizi tanıtan materyallerden oluşan tanıtım çantaları verilecek. Ayrıca fuar süresince diğer illerin, seyahat acentelerinin, tur operatörlerinin, stantları ziyaret edilerek ilimiz adına tanıtım çantaları bırakılacak.

REKOR KATILIM BEKLENİYOR

Türkiye turizminin çeşitliliğine destek vermek ve gelen işbirliği taleplerini değerlendirmek adına yeni projelerle gelen 22. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 2018 yılında da geniş bir katılımcı ve ziyaretçi rekoruna imza atmaya hazırlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık