Ana Sayfa Güncel İstanbul Yozgatlılar Federasyonu alçak saldırıyı kınadı

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu alçak saldırıyı kınadı

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz bir grup üye ile birlikte menfur Beşiktaş saldırısını kınadı.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2016 Cuma 14:23
İstanbul Yozgatlılar Federasyonu alçak saldırıyı kınadı

37’si polis, 7’si sivil toplam 44 Türk vatandaşının şahadetiyle sonuçlanan hain saldırıyı “her türlü değerden ve ahlaktan yoksun” olarak nitelendiren Yılmaz, “Devletimizin bu tür olaylar karşısında vereceği mücadeleye ve alacağı kararlara sonuna kadar destek olacağımızı ve bu vatan için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğimizi bu vesile ile bir kez daha haykırıyoruz” dedi.

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu, Beşiktaş’ta 37’si polis, 7’si sivil toplam 44 Türk vatandaşının şahadetiyle sonuçlanan hain bombalı saldırıyı protesto etti. Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz öncülüğünde biraraya gelen bir grup Yozgatlı Dernek Üyesi, saldırının yapıldığı, ve adı “Şehitler Tepesi” olarak değiştirilen eski “Beleş Tepe”de pankart açtı ve bir basın açıklaması yaparak tepkisini ortaya koydu. Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz, “Biz Çevik’ten kuvvet’iz, biz Türkiye’yiz” ve “Yemin ettik bu vatanı böldürtmeyeceğiz” pankartları eşliğinde şu açıklamayı okudu: “Terörün, her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline, cumartesi gecesi İstanbul’da, bir kez daha şahit olduk. Acımız büyüktür ama bu büyük acıyı da milletçe daha çok bütünleşerek ve kenetlenerek aşacağız.  Hayata, huzura, mutluluğa pusu kuran katiller devlet ve milletimizin birliğini, beraberliğini bozmaya güçleri yetmeyecektir. Türkiye’yi demokrasi ve hukuk yolundan vazgeçiremeyeceklerdir. Aziz milletimize büyük sabır ve metanet diliyoruz. Aziz şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Tarihini kanla yazmış Bir milleti kan dökerek yıldıramazsınız. Söz konusu VATAN’sa Dünyanın şah damarını keseriz..!

Bu menfur saldırıda şehit olan polis ve vatandaşlarımıza cenabı Allah’tan rahmet, yaralanan Emniyet mensuplarına ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar, şehitlerimizin ve yaralılarımızın ailelerine de sabırlar dileriz. Bizler Yozgatlılar Federasyonu olarak şunu belirtmek isteriz ki Devletimizin bu tür olaylar karşısında vereceği mücadeleye ve alacağı kararlara sonuna kadar destek olacağımızı ve bu vatan için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğimizi bu vesile ile bir kez daha haykırıyoruz. Ey Türk Milleti! Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur! Ne mutlu Türk’üm diyene!” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık