Ana Sayfa Güncel İstanbul’ da Adres Belli

İstanbul’ da Adres Belli

Yapımı tamamlanan ve hizmete başlayan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Erkek Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi kapılarını Pazar kahvaltısı için ve istişare toplantısı için açtı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2017 Pazartesi 14:59
İstanbul’ da Adres Belli

İstanbul’da yapımı tamamlanan ve kısa süre içerisinde hizmete Giren İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Erkek Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi, İstanbul’da bulunan Federasyona bağlı Yozgat Derneklerini bir araya getirdi.

Federasyon Yönetim Kurulu ve İlçe- Köy Dernek başkanlarının bir araya geldiği kahvaltılı toplantıya yoğun katılım sağlandı. Bir arada olmanın Yozgat’ı ve Yozgatlıyı daha diri ve ayakta tutacağının vurgulandığı toplantıda konuşma yapan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı H. Ahmet Yılmaz, işlerin dernek kurmakla ve bir araya gelmekle bitmediğini, somut eylemler ortaya çıkarmak gerektiğini dile getirdi. Siyasi ve fikri kimliklerin kişileri ayrıştırmasından kurtulup bir an evvel Yozgat ismi ve çatısı altında daha verimli ve yararlı işlerle uğraşılması gerektiğini belirten Yılmaz; ‘’ Göç veren bir memleketin göç eden bireyleriyiz hepimiz. Herkes değişik sebeplerle ve amaçlarla memleketimizin fiziken uzağındayız ama bilinmelidir ki gönlümüz de, aklımız da her daim memleketimizdedir. Aramızda yetişen ve yetişecek iş adamlarının deneyim ve kazançlarından memleketimize de kazançlar sağlatmanın gayreti içerisindeyiz. Valimiz Sayın Kemal Yurtnaç öncülüğünde de bazı iş adamlarımızla görüşmeler sağladık ve nihayete kavuşması için üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye çalışıyoruz. ‘’ dedi. Katılımcılara yurt açılışıyla alakalı bilgi de veren Yılmaz; ‘’Kısa zamanda ulaşılması hayal denilen mekânımıza, yurdumuza kavuştuk ve hizmete açtık. Kısa zaman içerisinde de bunu protokol ve tüm Yozgatlıya duyurarak kurdelemizi kesmeyi planlıyoruz. İstanbul’da Yozgatlıya kapı açmanın gururunu yaşarken diğer taraftan da geliştirmenin çalışmalarına devam ediyoruz. Yurdumuzda kalan öğrencilerimizle yaptığımız görüşmelerle eksik ve ihtiyaçları tamamladık. Yurdumuzda kalan Kardeşlerimize ve İstanbul’da öğrenim gören bize ulaşan öğrencilerimize burslarını bağladık. Son bir yıl içerisinde yönetim olarak tüm konsantrasyonumuzu yurt faaliyetlerine ayırmıştık, bundan sonraki dönemde ise daha fazlasını yapma gayretinde olacağız. Bir takım proje çalışması içine girdik ve tamamladığımız takdirde kazanımlarımızı Yozgat ve Yozgatlılar için ortaya koyacağız.

Bu Yurt Hepimizin

Birlikte çabalayıp kurduğumuz yurdumuzu şahıslara ya da belli bir zümreye bağlama taraftarı olmadık-olmayacağız. Paylaşarak ve birlik olarak büyüyeceğimizin bilincinde olarak şunu belirtmek istiyorum. Tüm derneklerimiz ve hemşerilerimiz toplantılarını, özel günlerini, kutlamalarını, taziyelerini yurdumuz da yapabilir. Buranın adı biz birlikteysek yurt olabilir ancak, biz birlikte olursak birbirimize ve memleketimize faydalı olabiliriz.’’ Diyerek katılımcıların sorularını yanıtladı. Derneklere ve üyelerine dair konuların görüşülerek devam ettiği toplantı hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle birlikte son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık