Ana Sayfa Yozgat İşadamlarına Yozgat'tan Çağrı

İşadamlarına Yozgat'tan Çağrı

Asım Çelikel gelecek her firmaya yer bulma sözü verdi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2014 Perşembe 10:55
İşadamlarına Yozgat'tan Çağrı

Yaşam Emlak Sahibi Asım Çelikel, son günlerde kamuoyunu meşgul eden büyük firmaların Yozgat’a gelmek istedikleri; ancak uygun yer bulamadıkları için bu istemi gerçekleştiremediklerine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. “Hangi büyük firma Yozgat’a gelmiş de yer bulamamış” diye soran Çelikel, şu şekilde çıkıştı: “Buradan firmam adına bir taahhütte bulunuyorum. Hangi büyük firma gelecekse, kendisine yer bulma konusunda söz veriyorum” dedi.

 

Yaşam Emlak Sahibi Asım Çelikel, büyük firmaların nüfus yoğunluğuna ve belli kriterlere bağlı kalmak şartıyla mağaza açtıklarına dikkat çekti. Birçok büyük mağazanın zaten Yozgat’ta mağaza açtığına değinen Açıkel, “işyeri noktasında Yozgat genelinde yüzlerce işyeri kiracı beklerken bu talihsiz açıklamalar tarafımızdan ve meslek mensupları tarafından hayretle karşılanmıştır” diye konuştu.

Bu tür teknik konuların muhatapları ile müzakere edilmeden, bilgi alınmadan yayınlanmasını Yozgat’ın iyiliğine görmediğini belirten Asım Çelikel, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“ Talep olursa, arz zaten edilir. Sayın valimiz başta olmak üzere, basın mensuplarının bizlerden bilgi almalarını beklerdik. Gayrimenkul danışmanı olarak gazetelere demeç veren arkadaşlar başka bir şehirde mi yaşamaktadırlar? Hangi değerlerle tespit yapmaktadırlar. Lise Caddesi, sinema sokak, Sivas caddesi, Ankara caddesi, bankalar caddesi ve sarraflar caddesi olmak üzere 35 adet boş işyerimiz vardır. Tabi bu 35 kiralık yer merkez yerlerdir. Diğerlerini belirtmiyoruz.

YOZGAT’I SEVİYORUZ, KALKINMASINI İSTİYORUZ

Abide İşhanı’nın yarısından fazlası boş, Tol Çarşı boş, daha nereler boş; siz yeter ki iş yeri arayın. Abide İşhanı Belediyemizin de gayretleri ile eskisine rağmen bir düzene girmiştir. Madem büyük firmalar yer istiyor kocaman pasaj boş. Bunlar pratikte aklımıza gelen yerler.

Siz Yozgat’ın çevresini değiştirecek, istihdam yaratacak firmaları ikna edin, bakın ne iş yerleri meydana çıkacaktır. Ne yapalım yer yok, dükkân yok, kiralar da pahalı gibi değerlemeler sadece Yozgat’a özgü problemler değildir. Her türlü kriteri taşıyıp birde ucuz olacak işyerleri henüz imar edilmemiştir. Bu memleketi seviyoruz ve kalkınmasını canı gönülden arzu ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle istihdam oluşturacak tüm firmaları Yozgat’a davet ediyoruz. Yer problem değil, yeri biz Yozgatlılar olarak gerekirse yeniden yaparız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık