Ana Sayfa Eğitim İnsan Hakları savunucusu öğrenciler ödüllendirildi

İnsan Hakları savunucusu öğrenciler ödüllendirildi

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftası münasebetiyle İl İnsan Hakları Kurulu ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda İnsan Hakları ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla kompozisyon, şiir ve resim yarışması düzenlendi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2016 Pazar 21:02
İnsan Hakları savunucusu öğrenciler ödüllendirildi

 İnsan haklarını en güzel şekilde ifade eden öğrenciler Vali Kemal Yurtnaç tarafından ödüllendirildi.

Yozgat’ta 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftası münasebetiyle İl İnsan Hakları Kurulu ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda İnsan Hakları ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla kompozisyon, şiir ve resim yarışması düzenlendi. İnsan haklarını en güzel şekilde ifade eden öğrencilere ödülleri verildi. Vali Kemal Yurtnaç, ödül töreninde yaptığı konuşmada, valilikler bünyesinde kurulan insan hakları kurullarının o ilde meydana gelebilecek insan hakları ihlallerini araştırmak amacıyla sivil topluk kuruluşu temsilcileri, meslek odaları, siyasi parti temsilcilerinden oluşan sivil bir kuruluş olduğunu söyledi. Bu kurulu Yozgat’ta daha aktif ve etkin bir şekilde çalıştıracaklarını belirten Vali Yurtnaç, “İnsan hakları konusunda farkındalık oluşturacağız. Burada insan hakları kurulunun etkin çalışması orada insan haklarının ihlalinin çok olduğu anlamına gelmez. Biz sadece okullarımızda öğrencilerimize, vatandaşlarımıza haklarının ne olduğu ile ilgili, haklarını etkin kullanmaları ile ilgili çalışmalar yapacağız” dedi.

 REFLEKS KÖR OLUR

 Vali Yurtnaç konuşmasına şu şekilde devam etti: “Eğer insan hakları gündemdeyse devletin bu konudaki refleksi kör olur. Bu ne demek, karşınızda ki insanın dini, dili, ırkı, milli duyguları, siyasi fikrini görmeyeceksiniz, gözlerinizi bağlayacaksınız ve adaleti ortak tesis etmeye çalışacaksınız. Bu hassasiyetle konuya yaklaşıldığı zaman, bizimde tarihimizin derinliklerine baktığımızda bu konuda bizim adaletle dünyaya hükmeden, gittiği yerlere adaleti götüren bir kültürün temsilcisi olduğumuz ortaya çıkar. Bu konuda oldukça hassas olmamız gerekir.” Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törende, resim yarışmasında birinci olan Melih Karadavut, ikinci olan Aleyna Dereli, üçüncü olan Neşe Göçümlü, şiir yarışmasında birinci olan Havva Zararsız, ikinci olan Yaren Lafcı, Mürüvvet Canpolat, kompozisyon yarışmasında birinci olan Senem Çetin, ikinci olan Kasım Tügbuğa ve üçüncü olan Kübra Karadoğan’a çeşitli hediyeler verildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2021 AÖF Final sınav tarihi ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖF sınav giriş bilgi ekranı

2021 AÖF Final sınav tarihi ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖF sınav giriş bilgi ekranı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık