Ana Sayfa Yozgat İhsanoğlu'nun Akrabası Erdoğan Hayranı

İhsanoğlu'nun Akrabası Erdoğan Hayranı

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun dedesi ve babasının doğduğu ev hala ayakta duruyor. Peki bu evde şimdi kim oturuyor?

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2014 Perşembe 11:12
İhsanoğlu'nun Akrabası Erdoğan Hayranı
CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı için ortak aday gösterdiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun şu ana kadar iki kez ziyaret ettiği Yozgat’taki evinde oturan 75 yaşındaki Erdal Macit tam bir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hayranı çıktı. Ancak Macit, Köşk seçimlerinde İhsanoğlu'nu destekleyecek.

İHSANOĞLU AKRABASINDAN KİRA ALMIYOR

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adının verildiği cadde de bulunan eski ev İhsanoğlu’na dedesinden kalmış. 2 katlı ve küçük bir bahçesi bulunan mütevazı evde İhsanoğlu’nun akrabaları yaşıyor. Yıllardan beri bu evde oturduğunu dile getiren Erdal Macit, İhsanoğlu’nun kendilerinden kira almadığını söyledi.


‘CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI İFTİHARLA KARŞILADIK’

İhsanoğlu’ndan övgüyle bahseden Erdal Macit ‘Ekmeleddin bey bizim tanıdığımız kadar iyi ve temiz ahlaklı bir insan. Cumhurbaşkanlığı adaylığını da iftiharla karşıladık. Hem akraba olarak hem de hemşeri olarak temennimiz seçimi kazanması’ dedi.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İKİ KEZ YOZGAT’A GELDİ

İhsanoğlu’nun dedesini ve babasını tanımadığını söyleyen Erdal Macit, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun daha önce 2 kez Yozgat’a geldiğini ve nadir de olsa telefonda görüştüklerini söyledi.
İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını televizyondan öğrendiğini belirten Erdal Macit, Yozgatlıların İhsanoğlu’nu tanımadığını ancak bir hemşeri olarak destek vermelerini istedi.İHSANOĞLU’NUN AKRABASI ERDOĞAN HAYRANI

30 Mart seçimlerinde ve daha öncesinde oyunu AK Parti’ye verdiğini söyleyen Macit, ‘o zaman Eklemeddin Bey yoktu Cumhurbaşkanlığı seçimi parti seçimi değil, tarafsız olarak oyumuzu kullanacağız’ ifadelerini kullandı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık