Ana Sayfa Yozgat İHH Tırları Yozgat'tan Yola Çıktı

İHH Tırları Yozgat'tan Yola Çıktı

Yozgat İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gönüllüleri tarafından toplanan bir tırlık yardım Suriye’ye ulaştırılmak üzere dualarla yolcu edildi.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2014 Cuma 11:44
İHH Tırları Yozgat'tan Yola Çıktı

Yozgat İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gönüllüleri tarafından toplanan bir tırlık yardım Suriye’ye ulaştırılmak üzere dualarla yolcu edildi. Bu güne kadar Şefaatli’de 2, Sarıkaya’da bir tır dolusu yardımın Suriye’ye ulaştırıldığını belirten İHH Gönülsü Muhammet Emin Erbek, son olarak 50 bin TL değerinde yardım malzemesinden oluşan 4’üncü tırın da yola çıktığını kaydetti.

İHH Gönülsü Muhammet Emin Erbek, Suriye’de yaşanan dramı, problemi ortadan kaldırmak, Yozgatlılar olarak destek olunduğunu göstermek amacıyla kısa bir süre önce yardım kampanyası başlattıklarını bildirdi. Yardım tırının içerisinde maddi değeri yaklaşık 50 bin TL’ye tekabül eden 26 ton civarında kuru gıda, battaniye, bebek bezi, bebek maması ve diğer ihtiyaçların bulunduğunu belirten Erbek, “inşallah bu tır Suriye’ye ulaşıncaya kadar Yozgatlı gönüllüler olarak refakat edeceğiz ve Suriye’deki dağıtım esnasında da İHH’nın oradaki görevlerine yardımda bulunacağız” dedi.

Yozgat İHH Gönüllüleri olarak bu güne kadar çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunduklarını hatırlatan Erbek, şöyle devam etti:

DÖRT BİR YANA İNSANİ YARDIM

“Öncelikle geçtiğimiz senelerde ikisi Çat’ta ve ikisi Bangladeş’te olmak üzere 4 su kuyusunun açılması için kermes faaliyetinde bulunduk. Sonrasında Kenya’da Yozgat Cami ve Kur’an Kursunun açılması için kermes faaliyetimiz oldu. Somali’de yaşanan sıkıntıların giderilmesi için insanı yardım kampanyası başlattık. Bu yönde kermes faaliyetimiz oldu ve bir tır dolusu yardımı Somali’ye ulaştırdık. Yine 40 Filistinli çocuğun ihtiyaçlarını gidermek için giysi yardımında bulunduk.”

Suriye’ye gönderilen yardım tırına din görevlileri olarak destek verdiklerini deklare eden Diva-Sen Şube Başkanı Osman Taşçı ise desteklerini esirgemeyen din görevlilerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından okunan dualarla birlikte İHH Yardım Tırı, Suriye'ye yolcu edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık