Ana Sayfa Sağlık Hemşirelikte yeni dönem başlıyor

Hemşirelikte yeni dönem başlıyor

Bozok Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Öğrenci Hemşireler Derneği İşbirliği ile düzenlenen “Öğrenci Hemşirelerde Profesyonelleşme Süreci" Sempozyumu büyük bir katılımla gerçekleştirildi. 10’u aşkın üniversiteden 350’yi aşkın akademisyen ve öğrencilerin katılımı ile yapılan sempozyumda meslek içi eğitimlerin önemine dikkat çekildi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2016 Salı 21:07
Hemşirelikte yeni dönem başlıyor

Öğrenci Hemşirelerde Profesyonelleşme Süreci Sempozyumu büyük bir katılımla yapıldı.

SEMPOZYUM YAPILDI

Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. M. Fevzi Polat, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat, Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kılıç, akademisyenler, öğrencilerimiz ve 10’u aşkın üniversiteden katılımda bulunan 350 akademisyen ve öğrenci ile gerçekleştirildi.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Öğrenci Hemşireler Derneği’nin Yüksekokulu  temsilcisi Yunus Emre Küpelikılınç, “Öğrenci hemşirelerde mesleki birlik ve örgütlenme ile girimşicilik için son derece önemli olan bu sempozyumu gerçekleştirme fırsatı veren Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat’a, hocalarıma ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat açılış konuşmasında, “Öğrenci Hemşirelerde Profesyonelleşme Süreci Sempozyumu vesilesi ile sizleri Yozgat’ta Bozok Üniversitesi’nde ağırlamaktan büyük bir onur duyduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi. Doç. Dr. Sevinç Polat daha sonra bir işin düzgün, özenli ve en az hata ile yerine getirilmesinin profesyonelliğin bir göstergesi olduğunu belirterek günümüzde hemşirelik mesleğinin, artık bilimsel ve çağdaş yaklaşımlarla profesyonel bir disiplin olarak kabul edildiğini ifade etti.

Daha sonra kürsüye konuşmasını yapmak ve sempozyum eş başkanlarına plaketlerini vermek üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse davet edildi. Sempozyum eş başkanlarından KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu öğretim üyesi Prof. Dr. Nurgün Platin bir hafta önce ders vermek üzere gittiği Kıbrıs’ta kolunu kırdığını ancak görevini yapmak üzere hiç tereddüt etmeden Yozgat’a geldiğini belirtti.  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse benzer bir olayın yıllar önce kendi başına geldiğini buna rağmen görevini yapmak üzere Tokat’a Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne gittiğini belirtti ve Prof. Dr. Nurgün Platin’e geçmiş olsun dileklerini ve teşekkürlerini iletti.

Sempozyum birinci gün Prof. Dr. Nurgün Platin tarafından verilen “Hemşirelikte Profesyonelleşme Süreci” konferansı, Öğrenci Hemşireler Derneği Başkan Yardımcısı Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencisi Canberk Akdeniz’in “Öğrenci Hemşireye Göre Profesyonellik Nedir?” konferansı, Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sistematik Felsefe ve Mantık ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Ogün Ürek’in “Felsefede Değerler” konferansı ve Yüksekokul öğrencisi Yunus Emre Küpelikılınç’ın “Değerlerin Öğrenci Hemşireler Tarafından Kullanımı” konulu sunusu ve sözel bildiri oturumu ile tamamlandı.

Sempozyumun ikinci gün programı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Elif Gürsoy’un “Hemşirelik ve Liderlik” konferansı, Ankara’dan katılan Yönetici Hemşire Rabia Güven’in “İş Görüşmelerinde Ne Yapmalı, Ne Yapmamalı?” konferansı, Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Figen Alp Yılmaz’ın “Hemşirelikte Güç” konferansı, öğrencimiz Eda Yıldır’ın “Hemşirelik Öğrencilerinde Örgütlenme” sunusu ile Yüksekokulumuz öğrencileri İlayda Çevik ve Tuğçe Memiş’in Erasmus deneyimlerini paylaştıkları sunu ile devam etti.

Sözel Bildiri oturumu sonrası  Bildiriler ve Sempozyum kapsamında düzenlenen  Karikatür Yarışması değerlendirilip, sıralamaya girenlere ödülleri verildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık