Ana Sayfa Yozgat Helal Olsun Yozgat!

Helal Olsun Yozgat!

Diyarbakır'ın Lice İlçesinde 2’nci Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki Türk Bayrağı'nın indirilmesi olayına tepki olarak Yozgat'ta taksici esnafı, araçlarının kaputunu bayrak ile donattı.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2014 Pazar 11:02
Helal Olsun Yozgat!
Diyarbakır'ın Lice İlçesinde 2’nci Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki Türk Bayrağı'nın indirilmesi olayına tepki olarak Yozgat'ta taksici esnafı, araçlarının kaputunu bayrak ile donattı. Taksiciler, “bayrağımıza dil uzatan, el atan hainlere hadlerini bildirmek boynumuzun borcudur” dedi.

Yozgat Terminal Taksi Durağı’nda çalışan taksiciler, Türk Bayrağı'na yapılan menfur saldırıyı kınayarak, tepkilerini bütün taksilerin üzerine Türk Bayrağı açarak gösterdi. Mehmet Sarıaslan, isimli taksi şoförü, bayrağın bir ülkenin namusu, şerefi olduğunu belirterek, herkesin namusuna sahip çıkması gerektiğini söyledi. Sarıaslan, şöyle devam etti:

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Bu vatan atalarımızın, şehitlerimizin kanlarıyla canlarıyla bizlere emanetidir. Bayrağımız rengini de şehitlerimizin kanından almıştır. Bu emanete ve kutsal bayrağımıza dil uzatan, el atan hainlere nasıl Çanakkale'de haddini bildirdiysek yine bildirmek bizim boynumuzun borcudur. Bizler bayrağımız için canımızı veririz, bir avuç çapulcuya bu vatanı bırakmayız. Tepkimizi dile getirmek ve bayrak sevgimizi göstermek içinde durağımızdaki bütün otomobillerin üzerine şanlı Türk Bayrağımızı açtık. Müşteriye de bu şekilde gidiyoruz. Gitmeye de devam edeceğiz.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık