Ana Sayfa Yozgat Haydi Yozgat Telafer İçin Ses Ver!

Haydi Yozgat Telafer İçin Ses Ver!

Yozgat Ülkü Ocakları, Irak Türkmeneli’nde yaşanan hadiseler dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen eylemle protesto edildi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:26
Haydi Yozgat Telafer İçin Ses Ver!

Ülkücü Gençler, hem rehin alınan vatandaşların iadesi, hem de soydaşlarımızı güvence altına almak adına askeri seçeneklerin gözden geçirilmesini istedi. Türkiye’nin gücünü test etmeye çalışanların cezalandırılması lazım geldiğine dikkat çeken gençler, “Ülkemizin ve milletimizin menfaatlerine zarar verecek her girişimin, muhataplarına ağır bir bedel olarak geri döneceği ayan beyan gösterilmelidir” dedi.

Yozgat Ülkü Ocakları, Irak Türkmeneli’nde yaşanan hadiseler dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Ülkü Ocakları Basın Sözcüsü Ali Aydın tarafından okunan protesto metninde şöyle denildi:

“Irak’ın kuzeyi olarak tanımlanan coğrafya; 10. Yüzyıldan itibaren Türklerin hâkim ve meskûn olduğu bir muhittir. Bugün burada 2 milyon civarında soydaşımız yaşamaktadır. Bölge, her ne kadar birçoğu yıkılsa da Türklerin imzasını taşıyan eserlerle doludur. Türkmeneli olarak ifade ettiğimiz bu coğrafya, hâkimiyetimizden çıktığı günden bugüne acılarla yoğrulmaktadır.

TELAFER’İN İŞGALİNE SESSİZ KALINAMAZ

Bunun son örneği de IŞİD terör örgütünün Musul ve Telafer’i işgal etmesi olmuştur. Sözde İslam adına cihat (!) ettiğini söyleyen bu örgütün; ne İslam’la ne de insanlıkla hiçbir ilgisinin bulunmadığı ortadadır. İnternette yayınlanan görüntüler bu terör örgütünün nasıl acımasız bir yapıya sahip olduğu hakkında fikir vermeye yetecek netliktedir. Bölgeden alınan bilgilere göre; halkın bir kısmı göç etmiş, diğer bir kısmı ise endişeyle beklemeye devam etmektedir. IŞİD adlı terör örgütünün soydaşlarımıza yönelik bir katliama girişebileceği ihtimal dâhilindedir. . Ülkemizin sınırlarına çok yakın bir mesafede bulunan Telafer’in işgaline sessiz kalmak; yarın ülkemiz içerisine yönelecek hadiselere cevaz vermek anlamını taşır.

ÜLKÜCÜLER MÜCADELE ETMEYE HAZIR

Türkiye Cumhuriyeti hem rehin alınan vatandaşlarını teslime zorlamak; hem de soydaşlarımızı güvence altına almak adına askeri seçenekleri gözden geçirmek mecburiyetindedir. Türkiye’nin gücünü test etmeye çalışan gafiller, bunun cevabının en sert şekilde almalıdır. Ülkemizin ve milletimizin menfaatlerine zarar verecek her girişimin, muhataplarına ağır bir bedel olarak geri döneceği ayan beyan gösterilmelidir. Aksi takdirde ülkemiz, eline silah alan herkesin korkutup, sindirebileceği aciz bir ülke olarak anılmaya başlanacaktır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, her şartta ve her platformda Türkmeneli’nin sesi olmaya devam edecektir. Buradan herkese hatırlatmak isteriz ki; Ülkücü Hareket’in yiğit neferleri, gerekirse soydaşlarıyla birlikte omuz omuza mücadele etmeye hazır bulunmaktadır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık