Ana Sayfa Yozgat Haydi Çocuklar Camiye!

Haydi Çocuklar Camiye!

Okulların kapanmasıyla birlikte yaz kuran kursları için Yozgat İl Müftülüğü hazırlıklarını tamamladı.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:42
Haydi Çocuklar Camiye!

Okulların kapanmasıyla birlikte yaz kuran kursları için Yozgat İl Müftülüğü hazırlıklarını tamamladı. Pazartesi günü başlayacak ve üçer haftalık üç dönemde tamamlanacak kurslara katılımın çok olması bekleniyor.

İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, yaz Kur’an kursları için tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Geçen yıl Kur’an okumayı öğrenmiş ve bu yıl yeni başlayacak olan gurupları ayıracaklarını belirten Poçanoğlu, “bu yaz kuran kurslarımızda yaklaşık 30 bin öğrenci okutuyoruz. Bu büyük bir rakam” dedi.

İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

MAKSAT HEM TATİLİ DEĞERLENDİRMEK, HEM DİNİ ÖĞRETMEK

“Bütün cami ve Kur’an kurslarımızda eğitimlerimiz oluyor. Geçtiğimiz yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapmış olduğumuz bir protokol vardı. Bu protokol çerçevesinde futbol, basketbol, voleybol gibi spor etkinlikleri de yapmıştık. Belediye ile yaptığımız ortak girişimler neticesinde de Yozgat Belediyesi Bilal şahin Kongre ve Kültür Merkezi'nde Kur’an kursuna giden öğrencilerimize sinema günleri tertip ederek sinema izletmiştik. Yarışmalarımız olmuştu, yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeler vermiştik ve muhteşem bir kapanış töreni yapmıştık. Bu yılda yine güzel bir şekilde yaz Kur’an kurslarımız açacağız. Takip edilebilen, teftiş edilebilen, gerek merkez olsun gerekse köylerde olsun güzel etkinliklerimiz olacak. Yaz Kur’an kursları bir bakıma hem tatili değerlendirmek hem de İslam Dini’ni ve Kur’an-ı Kerim’i öğrenmektir. Bunları öğretirken cami ve imam hatiplerle alakalı da çocuklarımızda güzel bir iz bırakmak istiyoruz.

04-06 YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR DA KABUL EDİLECEK

Kurslarımıza çoğunlukla 10-14 yaş arası çocuklarımız geliyor. Halbuki herhangi bir yaş sınırının bulunmamaktadır. 4-6 yaş grubundan çocuklarımız da kurslara gelebilecektir. Onlarla ilgili materyal çalışmalarımızı tamamladık. Hocalarımıza rehberlik yapacak kitap çalışmalarımız ise devam ediyor. 4-6 yaş grubu çocuklarımız için ayrı program ve müfredat yaptık. İmkânlarımız ölçüsünde Kur'an kurslarımızda bu yaş grubundaki çocuklarımıza ayrı sınıflar oluşturuyoruz. Camilerimizde ise yine imkânlarımız nispetinde seviye tespiti yaparak kurs sistemi uyguluyoruz. Yani çocuklarımızı mümkün olduğunca yaş ve seviyelerine göre gruplandırıp ayrı mekânlarda ya da farklı zamanlarda eğitime almaya çalışıyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık