Ana Sayfa Güncel Hami-Yet Çocukları Geziyor

Hami-Yet Çocukları Geziyor

Kadışehri’de 39 Hami-Yet çocuğu 7 görevli gözetiminde Bursa ve Bilecik’e götürüldü. Buradaki tarihi ve turisttik yerleri gezen çocuklar tekrar Kadışehri’ye döndü.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2014 Cuma 11:40
Hami-Yet Çocukları Geziyor


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı tarafından hayata geçirilen Hami-Yet Projesi kapsamında Kadışehri Kaymakamlığı, ilçedeki 39 Hami-Yet çocuğuna yönelik 7 görevli gözetiminde Bursa ve Bilecik illerine gezi düzenledi.

Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, yaptığı açıklamada, Vali Abdulkadir Yazıcı’nın kaymakamlık döneminde uygulamaya koyduğu örnek proje olan Hami-Yet projesini kendi ilçelerinde de hayata geçirdiklerini söyledi. Kaymakam Doğan, "Hami-Yet projesi kapsamında ilçemizdeki 39 öğrencimizi Bursa’ya götürdük. Öğrencilerimiz burada Ulu Cami, Yeşil Cami ve Türbesi, Emir Sultan, Somuncu Baba, Osman Gazi Türbesi ve Orhan Gazi Türbesini ziyaret etti. Daha sonra Uludağ’a çıkan öğrencilerimiz gönüllerince eğlendi. Bursa ziyaretinin ardından Bilecik’in Söğüt ilçesinde bulunan Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret eden öğrencilerimize Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu yer hakkında bilgi verildi. Bu tür geziler öğrencilerimizin ufkunun açılması şehirlerimizi ve ülkemizi tanımları bakımından oldukça faydalıdır." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık