Ana Sayfa Güncel Gurbette Yozgatlıların büyük buluşma

Gurbette Yozgatlıların büyük buluşma

İstanbul Yozgatlılar Federasyonunun düzenlediği, Yozgat Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi yardım yemeğine beklenenin üzerinde katılım oldu.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2017 Pazartesi 12:10
Gurbette Yozgatlıların büyük buluşma

Yapımı İstanbul’da devam eden ve sonlarına yaklaşılan Yozgat Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi yararına yapılan yemek İstanbul’da yaşayan Yozgatlılar tarafından büyük bir ilgi gördü. Üsküdar Belediyesi Yaşam Merkezi’nde düzenlenen yemeğe; TBMM eski başkanı Cemil Çiçek, Maliye-Tarım Hayvancılık eski Bakanı Lütfullah Kayalar, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İstanbul Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Yozgat İl Kültür Müdürü Lütfi İbiş, Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, OR-AN genel sekreteri ve ekibi, Televizyon ekranlarında sıkça görmeye alıştığımız Fatih Kılıçarslan, Yozgatlı Hayırsever İşadamları, Yozgatlı dernek ve federasyon üyelerinin yanı sıra çok sayıda İstanbul’da yaşayan Yozgatlı katıldı. Katılamayan Yozgat milletvekilleri ve akademisyenlerden gelen telgraflar okundu. Cumartesi akşamı düzenlenen yemekte açılış konuşmasını İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı H. Ahmet Yılmaz yaptı. Konuklara yurdun yapılış amacını ve bu zamana kadar getirilen seviyelerde neler yaşandığını anlatan Yılmaz ;’’Yıllardır yaşadığımız dünyanın da sayılı şehirlerinden olan İstanbul’da adımızın yaşatılması için uğraşlar verdiğimiz yurdumuzda şükürler olsun sonlara geldik. Bağışlarla başladığımız ve bu noktaya getirdiğimiz çalışmamıza maddi-manevi destek olan herkese minnettarız. Burada yaptığımız iş tamamen kendimiz için değil aksine Yozgat ve Yozgatlı gençler içindir. Burayı yaptıran da maddi manevi destekleriyle buraya getirenlerinde çocukları kalmayacak burada. Burası İstanbul dışından gelen Yozgatlı kardeşlerimize hizmet vermek, onlara bir çatı olmak amacıyla yapılan bir çalışmadır. Yurdu biz yapacağız içinde Yozgat’tan gelen öğrenci kardeşlerimiz yaşayacak. Bu anlamda şuana kadar desteklerini bizden esirgemeyen tüm hemşerilerimize huzurunuzda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum ve bu başlangıçtı Yozgat için daha iyi projelere de imza atacağımızı şimdiden belirtmek istiyorum.’’ Dedi.  Yurt İnşasına katkı sağlayan hayırseverlerin isimlerinin tek tek okunduğu toplantıda kalan işler içinde yardım talep edildi. Birçok hayırseverin kalan işler için taahhüttü alınırken bazı iş adamları da kürsüde yapacakları bağışların taahhütlerini dile getirdi.

Hayır işi uzatılmaz

Düzenlenen gecede Yozgatlı hemşerileriyle sohbetler TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek Federasyon yetkililerinden de yurdun son hali ve bitim aşamaları hakkında bilgiler aldı. Kürsüye çıkarak Sohbet sıcaklığında konuşma yapan Çiçek ;’’ Yozgatlı hemşerilerimizi bir arada diri görmek beni oldukça mutlu ediyor. Temel aşamasından bu tarafa özenle takip ettiğim bir çalışma olan Yozgat Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezinde artık son çalışmaların yapıldığı bilgisini aldım yöneticilerden. Bende diyorum ki buraya kadar gelindi artık bundan sonrası da gelir. Bir an evvel bu işi bitirelim ve öğrencilerimiz yurtlarına kavuşsun zira hepimiz biliriz ki hayır işi uzatılmaya gelmez.’’ Dedi.

Birlik Mesajları Verildi

Katılımcı Siyasetçilerin, bürokratların ve hayırsever iş adamlarının söz alarak kürsüde yaptığı konuşmalarda ortak mesaj ‘’birlik’’ oldu. Nüfusunun merkez dışında dağınık olduğunu dile getiren konuşmacılar her şehirde kurulacak olan birlikteliklerle büyük projelere imzalar atılabileceğini, bununda Yozgat için hayli faydalı olacağını dile getirdiler.

Göz6 Fatih’i ünlülerle geldi

Tv8’ de yayınlanan ve rekor izlenme oranlarıyla isminden söz ettiren ‘’Göz6 ‘’yarışmasının renkli siması ve hemşerimiz Fatih Kılıçaslan’da büyük buluşmada Yozgatlıları yalnız bırakmadı. Göz6 ve Survivor yarışmasından arkadaşlarını da davet eden Kılıçarslan yaptığı kısa konuşma da;’’ Öncelikle yapılan yurt girişiminden dolayı tebrik ediyorum İstanbul Yozgatlılar Federasyonu ve hayır sever Yozgatlıları. Biz bundan yirmi yıl evvelinde buraya okumaya geldiğimizde ne paramız vardı ne de sığınacağımız bir kapımız. Kimisi şanslıydı akrabaları vardı kimisi şanslıydı parası vardı. Şimdi bu yurt ile Yozgatlılar şanslı, akraba evi sıcaklığında, korunaklı ve merkezi bir yerde memleketlerinin adını sembolünü taşıyan bir yurtları var artık. Benim gözümde bu büyük bir organizasyondur. Kıymetini İstanbul’a okumak için gelecek genç kardeşlerim bilecektir, bundan eminim. Hepimiz yaptığımız işlerle hem kendi ismimizi hem de Şehitler diyarı, yiğidin harman olduğu memleketimizi bir yerlere getirme gayretindeyiz. İnşallah memleketimiz çok güzel yerlerde güzel işlerle anılmaya devam edecektir, bu anlamda bende bir Yozgatlı kardeşiniz olarak gerekeni yapmaya her zaman hazırım.’’ Dedi.

Tatlıtürk eğlendirdi

Gecenin sonunda sahne alarak tüm davetlileri ayaklandıran Yozgatlı sanatçılarımızdan Mustafa Tatlıtürk yaptığı espriler ve çalıp söylediği yöresel türkülerle Yozgatlılara güzel bir gece yaşattı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık