Ana Sayfa Kültür Sanat Gazeteci Dursun Erkılıç’ın Hırkalı Dörtlükler kitabı çıktı

Gazeteci Dursun Erkılıç’ın Hırkalı Dörtlükler kitabı çıktı

Gazeteci Dursun Erkılıç’ın ‘Seyirbaz’, “Çevreci Gölge Oyunları” ve “Çevreci Sahne Oyunları” adıyla yayımlanan üç kitabının ardından, 4. kitabı ‘Hırkalı Dörtlükler’de yayınlandı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2016 Perşembe 20:48
Gazeteci Dursun Erkılıç’ın Hırkalı Dörtlükler kitabı çıktı

 Ankara’nın deneyimli gazetecilerinden Erkılıç’ın yeni kitabı 80 sayfadan oluşuyor. Her sayfasında birbirinden bağımsız ikişer dörtlük bulunan kitabın son 6 sayfasında yazarın ve ailesinin çeşitli dönem ve ortamlarda çekilmiş fotoğrafları yer alıyor.

‘Hırkalı’ mahlasıyla yazdığı dörtlüklerde, halk edebiyatımızın en yaygın vezni olan 6+5’lik hece ölçüsünü kullanan yazar, şiir şeklinde yazdığı ‘önsöz’de ise 7+7’lik hece ölçüsünü tercih etmiş.

“Hayatıma renk ve anlam katan herkese… Dördüncü kitabımdır, kendime hitabımdır…” sunuşuyla başlayan kitabın ‘önsöz’ünde; “İnsanlar hayatını bir telaşla yaşıyor, seviniyor, ağlıyor, üzülüyor, şaşıyor.. Bir bakıyor ki, eyvah; sonsuzluğa koşuyor. Artık ne yapsa boştur pişmanlıklar diz boyu” diyen Dursun Erkılıç’ın kitabının arka kapağına ise kendine ait şu ‘dörtlük’e yer veriyor: Hırkalı dörtlükle sönmez ateşin/ Kesti mi bu kelam, kalem tutuşun/ Kendine gelmezsen yakın bitişin/Sürç-i lisan ettim ise affeyle!..

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın arabaşı gecelerine koronavirüs engeli

Yozgat’ın arabaşı gecelerine koronavirüs engeli

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık