Ana Sayfa Güncel Flaş gelişme! Bekir Bozdağ kabineye girebilecek mi?

Flaş gelişme! Bekir Bozdağ kabineye girebilecek mi?

AK Parti’de beklenen liste YSK’ya teslim edilmeden az önce açıklandı. Listenin başında Bekir Bozdağ yer alırken, 2-3 ve 4’üncü sıralarda sürpriz isimler yer aldı.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2018 Pazartesi 17:57
Flaş gelişme! Bekir Bozdağ kabineye girebilecek mi?

İki milletvekili liste dışı kaldı. Liste başı olan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tekrar bakan olabilecek mi? İşte detaylar..

24 Haziran 2018 Tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçiş tamamlanmış olacak.

MİLLETVEKİLLERİ BAKAN OLABİLİYOR MU?

Milletvekili seçilen isimler kabineye giremeyecek. Cumhurbaşkanı kabinesini dışarıdan kendisi oluşturacak. Bakan olan milletvekillerinin ise milletvekilliği düşürülecek.

24 Haziran'da hem Cumhurbaşkanı seçilecek hem de partilerin aldığı oy oranına göre belirlenecek 600 kişilik parlamento oluşturulacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda adaylardan biri yüzde 50'nin üzerinde oy alması halinde Başkan seçilmiş olacak.

Bu oran bulunamaz ise iki pazar günü geçtikten sonra 8 Temmuz günü 2. tur yapılacak 2. tura ilk turda en çok oyu alan 2 aday katılacak ve bu oylamada en çok oyu alan Cumhurbaşkanı seçilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık