Ana Sayfa Siyaset Fatih Erbakan Saadet Partisi Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Fatih Erbakan Saadet Partisi Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Milli Görüş lideri ve eski Başbakan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Muhammed Ali Fatih Erbakan Saadet Partisi'nin 4 Mayıs tarihinde yapılacak kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2014 Çarşamba 16:05
Fatih Erbakan Saadet Partisi Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı
Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi Hazırlık Toplantısı Ankara Ramada Plaza'da saat 10.00'da başladı. Toplantı, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu(YİK) Üyeleri, Kurucular Kurulu Üyeleri, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeleri, İl ve İlçe Başkanları ile Genel Kurul Delegelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Fatih Erbakan partisinin genel başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili kararını açıkladı. Fatih Erbakan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu, Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyelerinin yanı sıra bazı il ve ilçe başkanları ve genel kurul delegelerinin de katıldığı programda, Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi için adaylığını resmen açıkladı.

FATİH ERBAKAN KİMDİR?

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi olan ve nüfus kaydında ''Muhammed Ali'' isimleri de bulunan 35 yaşındaki Fatih Erbakan, Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi.

11 Temmuz, 2010 olaylı Saadet Partisi kongresi sonrasında Numan Kurtulmuş'a karşı yaptığı sert açıklamalarla gündeme geldi. Necmettin Erbakan Vakfı'nın da Başkanı olan Fatih Erbakan, Saadet Partisinde aktif siyaseti sürdürüyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık