Ana Sayfa Güncel Esnafın canına tak etti! Vekillerden yardım istedi ama..

Esnafın canına tak etti! Vekillerden yardım istedi ama..

Yozgat’ta 6 Eylül 2017 tarihinde Abide İş Hanı’nda çıkan yangın sonrası esnafın yaralarının hala sarılamadığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2018 Salı 23:23
Esnafın canına tak etti! Vekillerden yardım istedi ama..

Yaklaşık 380 iş yerinin bulunduğu iş hanındaki esnaf adeta kan ağlıyor. Abide İş Hanı esnaflarından fotoğrafçılık hizmeti veren Erdinç Ersin sosyal medya hesabından adeta isyan etti.

Yaşanan talihsiz olayın üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen ayakta kalma mücadelesi veren iş hanı esnaflarından Erdinç Ersin bu zamana kadar yaşadıklarını tek tek anlattı.

“NE YOZGATLI YARDIM ETTİ NE DE DEVLET”

Çıkan yangın sonrasında hiçbir esnafın elinden ne bir Yozgatlının tuttuğunu ne de devletin yardım etmediğini ifade eden Erdinç Ersin,”Sil baştan işyerimi açtım. Müşterilerim geciken işlerimden dolayı mahkemeye verdiler. Ama unutmayın ki herkesin başına gelebilir” ifadelerini kullandı.

ANKARA’YA GİDİP VEKİLLERDEN YARDIM İSTEDİ AMA..

Yozgat Milletvekillerini Ankara’da ziyaret ettiğini paylaşımında belirten Ersin,”Vekillerimize gittim iyi karşılayan da oldu konuşma gereksinimi duymayan bile. Ben normalde öyle şeyleri yazacak adam değilim ama artık canıma tak etti. Ben de bu devletin bir parçasıysam devlet bana yardım edecek. Yozgatlı takımı için “Dokunuş” dedi ben de dahil herkes paralarını attı. Askerlik şubesinde ama Yozgatlı işadamları İş hanı esnaflarına dokunmadı. Şimdi sadece diyorum ki Allah beni bu memleketten alsın. Herkese saygılar..” şeklinde yazdı.

 

YORUMLAR
  • yorum2018-03-27 23:51:45Yıldız ersin

    Evet sahipsiz kaldık maddiyat bir tarafa manevi bir desdek görmedik ben anneyim oğlumun bu duruma düşmesi çaresizlik benim içimi acıtıyor yardim bir tarafa esnaf kefalete borcumuz gecikti diye beni aradılar evet vekillerimizden değer veren dinlemeyenlerde oldu canları sağ olsun allah var gayle yok buda bizim sınavımız fakirin yüzü soğuk olur bu devirde paran kadar adam olduğunu öğrendik saygılar

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık