Ana Sayfa Siyaset Ertuğrul Soysal sessizliğini bozdu!

Ertuğrul Soysal sessizliğini bozdu!

Cazibe Merkezi Programı kapsamında 23 il’e yaklaşık 20 milyarlık liralık yatırım için hükümet çalışmalara başladı, Yozgat’ın ise program içerisinde yer almaması tepkilere yol açmakla kalmadı doğal olarak da gözleri milletvekillerine çevirdi.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2017 Pazartesi 12:11
Ertuğrul Soysal sessizliğini bozdu!

Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, bu konuda açıklamada bulundu. Çok ısrarcı olmalarına karşın hükümet programı dolayısıyla bunun gerçekleşmediğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım, Cazibe Merkezi Programı ile 23 il’e 20 milyarlık liralık yatırım yapılacağını, yatırım yapana arsa, bina ve para başta olmak üzere 8 ayrı destek vereceklerini açıkladı.

 Başbakan şuana kadar başvuru sayısının bin 200’e ulaştığını belirtti, öngörülen istihdamın ise 112 bin 400 olarak açıkladı. Gazetemiz ise bu konuyu Yozgat halkına “Doğuya yine pozitif ayrımcılık” başlığı ile duyurdu. Listede, Erzurum, Malatya, Şanlıurfa ve Diyarbakır gibi büyükşehirler vardı, Yozgat yoktu. Başbakan’ın ili Erzincan vardı. Bununla birlikte Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van vardı ama Yozgat yoktu.

MİLLETVEKİLİ SOSYAL SESSİZLİĞİNİ BOZDU

 23 il arasında Yozgat’ın yer almaması her zaman ki gibi tepkiyle karşılandı. Vatandaşlar, Yozgat’ı temsil edenlerin yeterince Yozgat’ın hakkını savunmadığını söylediler. Bu konu ile ilgili milletvekillerinden her hangi bir ses çıkmazken önceki gün Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal bu sessizliğini bozdu. Soysal, 23 il’i kapsayan Cazibe Merkezi Programı’nda yer almak için çok gayret ettiklerini ancak bunun hükümet programı kapsamında ele alındığını söyledi.

YOZGAT KOP’A DAHİL OLDU

Bunun öncesinde ise Yozgat’ın Konya Ovası Projesi’ne (KOP) dahil edilmesi için çok gayret gösterdiklerini ve bunun sonucunda da Yozgat’ın programa dahil olduğunu belirten Sosyal, “KOP’a girmek için Başbakan’a oldukça çok gittik. Başarılamayacak bir şeyi başardık. Yozgat’ı buna dahil ettik. KOP’da hayvancılık ve tarım da çok güzel teşvikleri veriliyor” dedi. Bu projeye “Tek biz girdik” diyen Sosyal aynı şekilde 23 ilin dâhil olduğu Cazibe Merkezi Programı içinde oldukça ısrarcı olduklarını kaydetti. 24. il olmak için çok zorlattıklarını ama hükümet programı dâhilinde hazırlanması dolayısıyla programda olumsuzluk yaratmaması için gerçekleşmediğini söyledi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MHP Yozgat Teşkilatı 7 ilçeye çıkarma yaptı

MHP Yozgat Teşkilatı 7 ilçeye çıkarma yaptı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık