Ana Sayfa Güncel Erdoğan’ın çağrısı sonrası Yozgatlılar birlik olur mu?

Erdoğan’ın çağrısı sonrası Yozgatlılar birlik olur mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’a birlik olun çağrısı şimdiden şehrin gündemine oturmuş durumda. Peki, Yozgatlılar Erdoğan’ın bu çağrısı sonrası birlik olur mu? Yozgat bu atılım sonrası yeniden şahlanır mı? İşte merak edilen bu soruların cevabı..

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2018 Salı 13:23
Erdoğan’ın çağrısı sonrası Yozgatlılar birlik olur mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat ziyaretinde, “Yeter ki siz birliğinizi beraberliğinizi güçlü tutun. Sadece Avrupa ve ülkemizin büyük şehirlerdeki Yozgatlılar gücünü memleketine verse Yozgat abat olur. Önce bu cazibe ikliminin başkaları tarafından değil siz Yozgatlılar tarafından sağlanması gerekiyor. Yozgat’ın misafirperverliğini hissettirdiğinizde yatırımcılar mest olur. Bu şehre yapılan hizmet şahsıma yapılmış gibi mutlu eder. Yozgat’ın bir an önce yorgunluk bıkkınlık psikolojinden çıkıp yeni bir yatırım atağı yapmasını istiyorum.” demişti.

Yozgat Çamlık Gazetesi yazarı Tarık Yılmaz konuyla ilgili yapmış olduğu çok önemli değerlendirmede, “Bu ifadeler gösteriyor yerel dinamiklere büyük iş düşüyor. Siyasetçi, bürokrasi, yerel yönetici, sivil toplum kuruluşu, basın yekvücut olup alt yapı zemininde yatırımların gelmesi noktasında aktif  güç birliği yapmalı. Çok ortaklı şirketlerle kandırıldığımızdan bu tarafa maalesef güç birliği kavramı beyhude kaldı. Kardeşin kardeşe güvenmediği, bu güvensizliğin bürokrasi, hatta aynı çatı altında siyaset yapanlara kadar sıçradığını gördük. Az önceki ifadeler Yozgat’ı hücrelerine kadar tanıyan bir yöneticinin sarf edebileceği ifadeler. Alelade sözler verilmedi, beyhude vaatler sarf edilmedi bunun altındaki gerçeklere mercek tutmak gerekmez mi? O gerçekleri bu günden tezi yok enine boyuna konuşup, kim Yozgat’a yazık ediyor, kim yaşadığı topraklara haksızlık ediyor, hak yiyorsa engellenmeli.”diye yazdı.

Tarık Yılmaz’ın “Reis kime neyin mesajını verdi, kongreden notlar – 2” başlıklı yazısı..

Hafif Raylı Sistemi’ de ‘yaparız’ demek yerine ‘Projenin değerlendirilmesi talimatı verdim’ ifadelerini kullandı Sayın Cumhurbaşkanı.

Yani söz vermedi!

Söz vermesi kadar söz vermemenin de önemli olduğuna inananlardanım.

Yapılacaklar ekseninde söz verilme ki, en tehlikeli söz ‘siyasi söz’dür.

Hafif Raylı Sistemi’n Yozgat’a kazandırılması elbette ki önemli lakin içi boş sözlerle Yozgat’ta ahkâm kesip sonrasında yılan hikâyesine dönen bir yatırım beklentisine girmek en kötüsü.

Olmaması boş sözden daha iyidir!

CUMHURBAŞKANI  YOZGAT’A NEYİN SÖZÜNÜ  VEREBİLİR?

Cumhurbaşkanı Yozgat’a neyin sözünü verebilir?  

Ya da neleri getirebilir?

Devlet uzun süredir fabrika yapmayı bıraktı! Bu unutulmaması gereken bir gerçek.

Erdoğan’ın kongre salonunda yaptığı konuşmasındaki şu ifadeleri özellikle dikkatinize sunmak istiyorum:

- Ak Parti kurulduğundan beri Yozgat’ta hep birinci oldu. Bizim de Yozgat’a sahip çıkmak boynumuzun borcu. Ancak bu tek taraflı olmaz sizlerin de bize sahip çıkması gerekiyor. Çözüm gökten zembille inmeyeceğine göre bunu hep beraber bulacağız. Devlet yol yaparak tren hattı inşa ederek teşvikler vererek alt yapının fiziki kısmını halleder. Sizlerde Yozgatlıları buraya getirerek cazibe oluşturmalısınız. Yeter ki siz birliğinizi beraberliğinizi güçlü tutun. Sadece Avrupa ve ülkemizin büyük şehirlerdeki Yozgatlılar gücünü memleketine verse Yozgat abat olur. Önce bu cazibe ikliminin başkaları tarafından değil siz Yozgatlılar tarafından sağlanması gerekiyor. Yozgat’ın misafirperverliğini hissettirdiğinizde yatırımcılar mest olur. Bu şehre yapılan hizmet şahsıma yapılmış gibi mutlu eder. Yozgat’ın bir an önce yorgunluk bıkkınlık psikolojinden çıkıp yeni bir yatırım atağı yapmasını istiyorum.
Bu ifadeler gösteriyor yerel dinamiklere büyük iş düşüyor.

Siyasetçi, bürokrasi, yerel yönetici, sivil toplum kuruluşu, basın yekvücut olup alt yapı zemininde yatırımların gelmesi noktasında aktif  güç birliği yapmalı.

Çok ortaklı şirketlerle kandırıldığımızdan bu tarafa maalesef güç birliği kavramı beyhude kaldı.

Kardeşin kardeşe güvenmediği, bu güvensizliğin bürokrasi, hatta aynı çatı altında siyaset yapanlara kadar sıçradığını gördük.

Az önceki ifadeler Yozgat’ı hücrelerine kadar tanıyan bir yöneticinin sarf edebileceği ifadeler.

Alelade sözler verilmedi, beyhude vaatler sarf edilmedi bunun altındaki gerçeklere mercek tutmak gerekmez mi?

O gerçekleri bu günden tezi yok enine boyuna konuşup, kim Yozgat’a yazık ediyor, kim yaşadığı topraklara haksızlık ediyor, hak yiyorsa engellenmeli.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık