Ana Sayfa Güncel Erdoğan’dan Yozgat Şehir Hastanesi açıklaması

Erdoğan’dan Yozgat Şehir Hastanesi açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapımı tamamlanan SGK hizmet binalarının toplu açılış töreninde konuştu.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2017 Çarşamba 00:32
Erdoğan’dan Yozgat Şehir Hastanesi açıklaması

Milletin devletine sahip çıktıkça üstesinden gelemeyecekleri hiçbir meselenin olmadığını belirten, 14 yıldır yeise kapılmadan çalışmaya devam ettiklerini ileri sürdü.

 Turgut Özal’ın tabiriyle Türkiye’ye çağ atlattıklarını dile getiren Erdoğan, 2023 hedeflerine ulaşarak yeni Türkiye’nin inşasını hızlandırmayı hedeflediklerini anlattı.

Konuşmasının bir bölümünü geçtiğimiz pazartesi günü hasta kabulüne başlanılan Yozgat Şehir Hastanesi’ne ayıran  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Şu anda Yozgat’ta bir şehir hastanesi açıldı. Bu bizim daha ne günlerden idealimizdi. Dedik ki öyle hastaneler açacağız ki bu hastanenin içerisine giren vatandaşım girdiği zaman ‘bu devletten Allah razı olsun’ desin.  Kimin aklına gelirdi Yozgat’ta böyle bir şehir hastanesi gelecekte dört dörtlük bir hastane olacak. Öyle sedyeler üzerinde dışarıda koştur yok. İçeriye girdiğin andan itibaren her şey oradan başlayıp oradan bitecek. İlk hedef 30 büyük şehirlerde bunları yapmak ondan sonra da yayılmak. Bunlar sıradan hastaneler değil. Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacak. Biz Kanuni Sultan Süleyman’ın ifade ettiği gibi ‘halk için de muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ anlayışıyla yürüyoruz. Yani koskoca devleti aliyeyi biz sağlıklı nefese feda etmeyi bilmeyi göze alan bir yönetim anlayışındayız” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık