Ana Sayfa Güncel Erdoğan Yozgat'ta kime neyin mesajını verdi?

Erdoğan Yozgat'ta kime neyin mesajını verdi?

AK Parti Yozgat 6. Olağan İl Kongresi'nde katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgat'ta kime neyin mesajını verdi? İşte kongreye dair çok çarpıcı notlar..

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2018 Pazartesi 16:31
Erdoğan Yozgat'ta kime neyin mesajını verdi?

Yozgat Çamlık Gazetesi yazarlarından Tarık Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımlarıyla gerçekleşen Ak Parti Yozgat 6. Olağan İl kongresine dair notları paylaştı.

Yılmaz yazısında,"Canlı ve heyecanlı bir salonda yaklaşık bir saat konuştu Sayın Cumhurbaşkanı.Yine mest etti konuşmasında ilçelerden ve referandumda verdikleri oylardan bahsederek. Yüzde 74 teşekkürü ve şehitler diyarı Yozgat vurgusu ile ısınan konuşma 15 Temmuz’daki Yozgat profili ile devam etti. Bam telinin koptuğu nokta ise 15 yıldır Yozgat’taki karabulutları dağıtmak için çalışıyoruz sözü oldu.Evet Sayın Cumhurbaşkanının da ifade ettiği gibi Yozgatlı’nın karabulutları kolay dağılan türden değil. O karabulutlar hala var ki, Sayın Erdoğan böyle bir vurgu yaptı."dedi.

İşte Tarık Yılmaz'ın "Reis kime neyin mesajını verdi, kongreden notlar - 1" başlıklı yazısı..

Yaklaşık 15-16 yıldır bu mesleğin içerisindeyim ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tam 14 kez Yozgat’a geldi.
Dün 14’üncü ziyaretti.

Ve bu ziyaretin de gecikmeli başlayacağını tahmin etmek için ön sezilerinizi dinlemeniz yetiyor, ki bu kez de ön sezilerimiz yanılmadı.

Bunda da var bir hayır diyelim kongreye geçelim.

3 saat gecikmeli başlayan kongrenin en önemli konuşmasını yapan Erdoğan, Yozgatlılardan özür dileyerek ve Tokatlıların selamını ileterek başladı konuşmasına.

Peşinen belirtmek istiyorum ki, dün Rıza Kayaalp Spor Salonu’nun Yozgat’a küçük geldiğini artık çok iyi anlamış bulunuyoruz. Yozgat mevzu olunca ‘ne gerek var’ diyenler lütfen dünkü kongrenin bant kayıtlarını çok iyi incelesinler.
Canlı ve heyecanlı bir salonda yaklaşık bir saat konuştu Sayın Cumhurbaşkanı.

Yine mest etti konuşmasında ilçelerden ve referandumda verdikleri oylardan bahsederek.

Yüzde 74 teşekkürü ve şehitler diyarı Yozgat vurgusu ile ısınan konuşma 15 Temmuz’daki Yozgat profili ile devam etti.

Bam telinin koptuğu nokta ise 15 yıldır Yozgat’taki karabulutları dağıtmak için çalışıyoruz sözü oldu.

Evet Sayın Cumhurbaşkanının da ifade ettiği gibi Yozgatlı’nın karabulutları kolay dağılan türden değil.

O karabulutlar hala var ki, Sayın Erdoğan böyle bir vurgu yaptı.

Mesela şu söz: “44 km bölünmüş yol vardı biz buna 331 km daha ilave ettik, 375 km’ye çıktı. Halen devam eden yol çalışmaları var. Kara talih yollar konusunda da Yozgat’ın yakasını bırakmadı. 2010 yılında bitirilmesi gereken asfaltlama çalışması hala tamamlanmadı. Sorumlulardan hesap sorulmasını istedik. İnşallah Yozgat’ın yollarının büyük bölümü bu yıl tamamlanacak.”

Sayın Cumhurbaşkanım lütfen bitmeyen yollarımız yüzünden can veren insanların hesabını da sorun bu yolların gecikmesine sebep olanlardan.

Zira bu vebal hepimizin üzerine bir yük. Ki, son kaza yaklaşık 1 ay önce yaşandı, bir genç eşinin doğumuna giderken yapılmayan, bitmeyen, bitirilmeyen yolun kurbanı oldu.

Akademisyenlerin Bozok Üniversitesi’ni tercih etmesindeki en büyük engel olan “Gelişmişlik ödeneğine” de vurgu yaparak, “Adaletsiz uygulamanın giderilmesi için bizzat ilgileneceğim” dedi.Şehir Hastanesi’ne de değindi Sayın Cumhurbaşkanı ve salona memnun musunuz şeklinde bir soru yöneltti.

Burada bir memnuniyetsizlik var ve acilen giderilmeli; “Bakanlığın gereksiz diretmeleri şehir hastanesindeki hizmet damarlarını tıkıyor, insanlar modern, gösterişli hastaneye gitmek istemiyor.”

Hızlı Trene tarih vermedi Sayın Cumhurbaşkanı.

En son Sivas’taki konuşmasında projenin gecikmesine sebep olanlardan hesabını bizzat soracağını söylemişti.

Bizim siyasetçilerimiz 2019 diyor, Sayın Erdoğan tarih vermeyince haliyle kafamız karışıyor!

Gelelim hava limanı projesine. Bu yıl temelinin atılacağını ve 2020’ye hizmete gireceğini söyledi Cumhurbaşkanı.

İnşallah inşallah inşallah…

Devamı yarın….

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık