Ana Sayfa Yozgat ERDOĞAN AKDAĞ CAMİ VE KÜLLİYESİ İBADETE AÇILIYOR

ERDOĞAN AKDAĞ CAMİ VE KÜLLİYESİ İBADETE AÇILIYOR

Camii, 18 Nisan Cuma günü düzenlenecek törenin arından ibadete açılacak.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2014 Perşembe 19:06
ERDOĞAN AKDAĞ CAMİ VE KÜLLİYESİ İBADETE AÇILIYOR

Yaptırdığı okul ve fakülte binalarıyla Yozgat eğitimine ve Üniversitemizin bugünlere gelmesine büyük katkı sağlayan Hayırsever İşadamımız Erdoğan Akdağ tarafından kampüs alanında yaptırılan ve yapımı tamamlanan 2 bin 500 kişilik cami düzenlenen protokol imza töreni ile Bozok Üniversitesine devredildi. Camii, 18 Nisan Cuma günü düzenlenecek törenin arından ibadete açılacak.

Erdoğan Akdağ Camii’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yumak, Genel Sekreter Doç. Dr. Seyfullah Türkmen katıldı.

27 Nisan 2012 tarihinde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile temeli atılan caminin Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında 18 Nisan Cuma günü düzenlenecek törenin arından ibadete açılacak. Açılışı gerçekleştirilecek cami ile üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler rahat ibadet etme imkânına kavuşmuş olacak.

SERÜVEN 1992 YILINDA BAŞLADI

Üniversitenin hızla geliştiğini belirten Hayırsever İşadamı Erdoğan Akdağ, Yozgat’ta Üniversite serüveninin 1992 yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi binasının temelini atarak başladığına dikkat çekti. O günden bu güne çok büyük gelişmeler kaydedildiğini öne süren Akdağ, “Biz o tarihte üniversitenin kurulmasına vesile olduk. Üniversitemize Orta Anadolu’nun en büyük Kongre ve Kültür Merkezi’ni kazandırdıktan sonra en büyük hayalim buraya bir cami yaptırmaktı. Üniversitemiz büyürken ibadethane eksikliğinin de hissedildiğini gördüm. Bugün o hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Çok büyük fedakârlıklarla inşa ettiğimiz camimizin yapımını tamamladık. Yozgat’ın en büyük camileri arasında yer alıyor. Bugün Rektörümüz ile yaptığımız protokolle camiyi üniversitemize teslim ettik. Allah cemaatini bol eylesin. Allah hayırlı uğurlu etsin” diye konuştu

ALLAH HERKESE CAMİ YAPTIRMAYI NASİP ETMEZ

İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ise bir cami bir mescit inşa etmek, imanın ve mümin olmanın en güzel alameti olduğunu söyledi. Cenab-ı Hakk’ın herkese cami yapmayı nasip etmediğini hatırlatan Poçanoğlu, “bu gerçekten güzel bir ibadettir. Karşılığında Cenab-ı Hakk’ın cennette bir köşk ikram edeceği bir ibadettir. Bir insanın hidayetine, ibadetine vesile olmak yer üstündeki ve yer altındaki bütün zenginliklere sahip olmaktan daha büyük bir servettir.  Bu müstesna hizmetten dolayı Erdoğan Akdağ Beye ve caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

18 NİSAN CUMA GÜNÜ AÇILACAK

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar da Bozok Üniversitesi’nin kuruluşu, öncesi ve sonrasındaki süreçlerde Üniversitemize önemli katkılar sağlayan Hayırsever işadamımız Erdoğan Akdağ’a teşekkür ettiği açıklamasını şöyle sürdürdü: “Erdoğan Akdağ Bey tarafından yaptırılan iki bin 500 kişilik camii tamamlanarak bugün teslim aldık. 18 Nisan Cuma günü ibadete açacağız. Kampüsümüzde eksikliği hissedilen önemli bir ihtiyaç da böylelikle giderilmiş olacak. Yaptıkları katkılardan dolayı Hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ Bey ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Yukarı Çık