Ana Sayfa Ekonomi Engellileri İş Sahibi Yapacak Proje

Engellileri İş Sahibi Yapacak Proje

İş-kur girişimcilik kursuna katılanlara hibe desteği verecek.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2014 Pazar 23:39
Engellileri İş Sahibi Yapacak Proje
İş-Kur Genel Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara 36 bin TL hibe desteği sağlıyor. Projeyle engelli vatandaşların kimseye muhtaç olmadan kendi hayatlarını devam ettirmesi planlanıyor. İş-Kur İl Müdürü Nevzat Atak, "Bu haktan yararlanacak engellilerimizin önce girişimcilik kursuna katılmaları ve girişimcilik sertifikası alması gerekiyor” dedi.

Engellilerin hayatlarını rahatça devam ettirmeleri ve kendi işlerinin sahibi olması için İş-kur tarafından hibe desteği veriliyor.

HİBE DESTEĞİ VERİLİYOR

Yozgat İş-Kur İl Müdürü Nevzat Atak, engelli vatandaşların topluma kazandırılması ve kendi hayatlarını idame ettirmelerine yönelik engelli vatandaşlara 36 bin TL hibe desteği verildiğini kaydetti. Atak, "Bu haktan yararlanacak engellilerimizin önce girişimcilik kursuna katılmaları ve girişimcilik sertifikası alması gerekiyor. Bizler vatandaşlarımız için merkez ve ilçelerimizde KOSGEB destekli girişimcilik kursu açtık ve kurslarımız şu anda devam ediyor" dedi.

MÜRACAATLAR ŞAHSEN YAPILACAK

Engelli vatandaşların müracaatlarını bizzat kendilerinin yapması gerektiğini ifade eden Atak, "Girişimcilik kursuna katılan ve sertifikasını alan vatandaşlarımızın bu 36 bin TL hibe desteğinden yararlanması için bizzat kurumumuza gelerek kendisinin başvuruda bulunması gerekiyor. Eylül ayı içerisinde müracaatları kabul edeceğiz. Bu kapsamda kurumumuza daha önce müracaat eden Kuyumcu köyünden Ali Yürekli kardeşimizin projesi genel müdürlüğümüz tarafından kabul edildi ve ilk çağrıdaki hibe desteği tutarı olan 26 bin TL almaya hak kazandı. İnşallah daha fazla engelli kardeşlerimizin bu hibe desteklerinden yararlanmalarını sağlayarak kendi işlerini kurmalarına yardımcı olacağız" diye konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yağ fiyatlarına zam geliyor! Son açıklanan rakam dudak uçuklattı

Yağ fiyatlarına zam geliyor! Son açıklanan rakam dudak uçuklattı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık