Ana Sayfa Güncel EMİTT’te Yozgat rüzgarı esiyor

EMİTT’te Yozgat rüzgarı esiyor

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT), Yozgatlılar bir araya geldi. 70 ülke ve 400 katılımcının yer aldığı fuarda oldukça yoğunluk yaşandı.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2017 Pazartesi 13:39
EMİTT’te Yozgat rüzgarı esiyor

“Termalin ve Spor Turizminin Yeni Adresi Yozgat” sloganı ile fuarda yerini alan Yozgat, tüm zenginlikleri ile özellikle turizm yatırımcılarının görücüsüne çıktı.

TERMAL ÖN PLANDA

Tanıtım etkinliğine Vali Kemal Yurtnaç’ta katıldı.Vali Yurtnaç, burada yaptığı konuşmada, ilimizin her yönüyle tanıtıma ihtiyacının olduğunu söyledi.

Gerek termal kaynaklarıyla, gerek Çamlık Milli parkıyla gerekse spor turizmine yapılacak olan yatırımlarla Yozgat’ın spor ve doğa turizminin merkezi olacağını belirten Vali Yurtnaç, “Bu fuarda, termal kaynaklarımızı, hanımlar termal aqua parkı, çamlığımızı, Roma Hamamını, Kazankaya Kanyonunu ön plana çıkaracağız. Turizm yatırımcıları ile termal tesis işleten işletmecilerimizle burada bire bir görüşmeler gerçekleştirip ilimize davet edeceğiz. Ülkemizde birçok bölgede termal su var ama içilebilen termal su bulunan il sayısı kısıtlı. Yozgat’ın termal suyunun içilebilir olması da yatırımcı ve tatilciler içinde ayırt edici bir özellik olacak” dedi.

YOZGAT STANTLARINA YOĞUN İLGİ

Yozgat stantlarına vatandaşlardan yoğun bir ilgi olduğunu ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu fuar dünyanın en önemli 5 turizm etkinliğinden birisi olarak kabul ediliyor. 70’in üzerinde ülke, 400’e yakın katılımcının olduğu oldukça kapsamlı bir fuar. Yüzlerce yatırımcı ve on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Bizimde ilimizi en güzel şekilde tanıttığımız fuarda vatandaşların oldukça yoğun ilgisi ile karşılaştık. İnşallah fuar bizim açımızdan amacına ulaşır. Önümüzdeki zaman içerisinde tanıtımımızın geri dönüşleri başlayacaktır” diye konuştu.

Vali Yurtnaç, EMİTT’te başta termal zenginliklerimiz olmak üzere, Çamlık Milli Parkı, Tarihi Roma Hamamı, Kazankaya Kanyonu, Yozgat Hanımlar Termal Aqua Park, Aydıncık Ametist Taşı ve heykel atölyesi, Bozok Üniversitesi Teknopark’ta termal su ile üretilen kozmetik ürünleri, yöresel ürünlerimiz ve birçok Yozgat’a özgü ürünlerin fuar katılımcılarına tanıtıldığını sözlerine ekledi.

YOZGATLI SANATÇILAR KONSER VERDİ

İstanbul Beylikdüzü Tuyap’ta açılan Emitt fuarında Yozgatlı sanatçılar Mümin Sarkaya, Erhan Özel, Efkan Zeki, Kelami Akdemir ve Ercan Çopraşık da konser verdi. Yozgat yöresel türkülerinin okunduğu stantta hemşehrilerimiz gönüllerince eğlendi. 

Birlik beraberlik mesajlarının da verildiği buluşmada ziyaretçilere Yozgat’ın meşhur Arabaşı çorbası ile hamuru ve Desti kebabı da ikram edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık