Ana Sayfa Ekonomi Elektrik Kesintileriyle İlgili İlk İstifa Geldi

Elektrik Kesintileriyle İlgili İlk İstifa Geldi

Bakan Taner Yıldız, elektrik kesintileri nedeniyle TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır'ın kendini sorumlu tutarak istifa ettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2015 Pazartesi 11:32
Elektrik Kesintileriyle İlgili İlk İstifa Geldi

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde yaşanan büyük elektrikkesintileri ile ilgili yeni bir açıklama daha yaptı.

BİR NETİCE VARDIK!

Yapılan incelemelerin ardından elektrik kesintileri ile ilgili bir netice ulaştıklarını söyleyen Bakan Yıldız, ''Toplam 7 hat şu veya bu gerekçe ile devre dışı kalıyor. Bundan dolayı Doğudan batıya gelen hatların yükü yoğunlaşıyor. tabi tüm bunlar sistem kendisini korumak isterken yaşanıyor. Dolayısı ile doğu ile batının bağlantısı kopuyor. Bu işlem 12 saniye içerisinde domino etkisi şeklinde gerçekleşiyor. Kesinti hatlarımızda yaşanan bir arıza üzerine başlıyor. Teknik bir arıza olmakla beraber bir işletim hatası olduğunu da bize düşündürüyor.'' dedi.

Bakan Yıldız, bunun dışında ''Dışarıdan bir müdahele var mı?'' bunu da ayrıca araştırdıklarını söyledi.

TEİAŞ GENEL MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ

Başından beri tüm ilgili arkadaşlar hakkında soruşturma başlattıklarını da sözlerine ekleyen Bakan Yıldız,  TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır kendini sorumlu tutarak görevinden istifa ettiğini de açıkladı.

SEÇİMLERE KADAR TÜM İZİNLER KALKTI

Sistemin güvenilir bir sistem olduğuna yeniden vurgu yapan Bakan Yıldız, seçim gününde elektriklerin kesileceği söylentileri ile ilgili ise böyle bir şeyin söz konusu dahi olmadığını belirterek, seçime kadar tüm izinleri kaldırdıklarını açıkladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık