Ana Sayfa Ekonomi Dünyaca ünlü markalar Yozgat'ta dikiliyor

Dünyaca ünlü markalar Yozgat'ta dikiliyor

Trabzon ve Tuncelili iki ortak tarafından 2010 yılında Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulan SESA Giyim, bugün dünyanın dört bir yanına ürettiği tekstil ürünlerini satıyor.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2016 Çarşamba 15:09
Dünyaca ünlü markalar Yozgat'ta dikiliyor

SESA Giyim fabrikasına kumaş halinde giren ürünler; kesimhane, dikim, ütü, kalite kontrol ve paketleme departmanlarından geçerek, İspanya, İngiltere ve Japonya başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine ihraç ediliyor.

Aralarında Zara, H&M gibi dünyaca ünlü markalarında bulunduğu birçok firmaya fason üretim yapan SESA Giyim, yıllık 800 bin giyim parçası üreterek dünya pazarına sürüyor.

3 bin metrekare alan üzerine kurulan fabrikada 140 kişi istihdam ediliyor. Yozgat ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan SESA Giyim, ülkemiz tekstil pazarındaki Çin etkisinin azalmasında büyük rol üstlenmiş durumda. SESA Giyim, kuruluşundan bu yana kaliteli çizgisinden şaşmayan bir firma kimliği ile faaliyet gösteriyor.

Yozgat’la Büyüyoruz

Fabrika ortaklarından Dursun Ali Küçükosman, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nin teşvik ve fırsatlarının fabrikayı Yozgat’a getirmelerinde büyük pay sahibi olduğunu söyleyerek, “6 yıl önce fabrikamızı Tuncelili olan ortağım Serdar Saman Bey ile birlikte Yozgat’a kurmaya karar verdik. Kendi memleketimiz olan Trabzon ve Tunceli’ye değil, bize her türlü kolaylığı sağlayan Yozgat’a gelerek faaliyetlerimize başladık. Biz artık Yozgatlı olduk. Yozgat’ta kazanıyor ve bu kazancımızı Yozgatlılarla paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı. “Personelimiz iş güvenliği standartlarına uygun atölyelerde, tek vardiya halinde, haftada 45 saat çalışıyor. Fabrikalarımızda tekstil mühendisi arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız Ar-Ge çalışması yürütüyor ve etüt sistemi ile iş takibi yapıyor. Almış olduğumuz kalite sertifikaları sayesinde Zara, Mango, H&M gibi dünya markası firmalara fason üretim yapıyoruz” diyor.

Çalışacak Eleman Arıyoruz

Yozgat’ta yaşadıkları en büyük sorunun vasıflı eleman bulamamak olduğunu ifade eden Dursun Ali Küçükosman “Tesisimizde dünyanın en büyük markaları için üretim yapıyoruz. Sektörde sürekli artan bir talep olmasına rağmen eleman yetersizliği nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyoruz. 140 olan çalışan sayımızı 200’lere çıkarmak istiyoruz. İş bulmamaktan yakınan Yozgatlı vatandaşlarımıza iş var diyoruz. Maalesef insanlarımız işi beğenmiyor, kahvehanelerde zamanlarını öldürüyorlar. Bizler çalışanlarımıza en iyi imkanı sunmakla vazifeliyiz. Maaşlarını gününde mutlaka veriyoruz, sigortasız eleman kesinlikle çalıştırmıyoruz. Büyümenin çalışanlarımızla birlikte gerçekleşeceğine inanıyoruz. İlkelerimizi bu inanç çerçevesinde çizdik” dedi. 

Yapılan işlemlerin evde örgü örmeyi bilen her kadın tarafından yapılabilir olduğunu ve el işi becerisi nedeniyle özellikle kadın personele ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Küçükosman, çalışma koşulları açısından Yozgat’ın en iyi tesislerinden birisi olduklarını söyledi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yağ fiyatlarına zam geliyor! Son açıklanan rakam dudak uçuklattı

Yağ fiyatlarına zam geliyor! Son açıklanan rakam dudak uçuklattı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık