Ana Sayfa Kültür Sanat Dünya Bu Yozgatlı Çocuğu Konuşuyor!

Dünya Bu Yozgatlı Çocuğu Konuşuyor!

Yozgatlı minik aktör Doğan İzci ve Yerköy halkının yer aldığı Sivas isimli film, Venedik Film Festivali’ne damga vurdu.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2014 Pazar 18:26
Dünya Bu Yozgatlı Çocuğu Konuşuyor!

Venedik Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde yarışan Sivas filminin çocuk başrol oyuncusu Yerköylü minik aktör Doğan İzci, Premio Bastio D'Oro 2014 - En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne layık görüldü. Geçtiğimiz yıl Yozgat'ın Yerköy ilçesinde çekimleri gerçekleştirilen filmin ana oyuncuların neredeyse tamamı Yozgat Yerköy'de yaşayan halktan oluşuyor.


SİVAS İSİMLİ FİLM VENEDİK

FİLM FESTİVALİ’NDE SES GETİRDİ

71'nci Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan için yarışan, Kaan Müjdeci'nin filmi Sivas'ın başrol oyuncusu Doğan İzci, filmdeki performansıyla Premio Bastio D'Oro 2014 - En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandı. Lido di Venezia'da düzenlenen törene, Türkiye'ye döndüğü için katılamayan Doğan İzci'nin ödülünü Kaan Müjdeci aldı.

OYUNCULARININ NEREDEYSE

TAMAMINI YERKÖY HALKI OLUŞTURDU

11 yaşındaki Aslan adlı bir çocuk ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikayesini anlatan Sivas filminin başrollerinde; Doğan İzci ve Çakır yer aldı. Ana oyuncuların neredeyse tamamının Yozgat Yerköy'de yaşayan halktan oluştuğu filmde; Muttalip Müjdeci, Hasan Özdemir, Ezgi Ergin, Furkan Uyar ve Hasan Yazılıtaş'a, profesyonel oyuncular Ozan Çelik, Banu Fotocan ve Okan Avcı eşlik etti.


İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Atölyesi kapsamında Bin Volt Post Prodüksiyonu Ödülü alan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün yapım desteği ile gerçekleştirilen Sivas'ın çekimleri, geçtiğimiz yıl Yozgat'ın Yerköy ilçesinde gerçekleştirildi. Senaryosu Kaan Müjdeci'ye ait olan filmin; görüntü yönetmenliğini Armin Dieroff ve Martin Hogsnes Solvang üstlenirken, kurgusunu ise Yorgos Mavropsaridis yaptı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat turizmi masaya yatırıldı! Yol haritası çıkartıldı

Yozgat turizmi masaya yatırıldı! Yol haritası çıkartıldı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık