Ana Sayfa Siyaset Dr.Osman Coşkun: Bir birimizi sevmek zorundayız!

Dr.Osman Coşkun: Bir birimizi sevmek zorundayız!

AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun, Türkiye'nin içerde ve dışarıda milli mücadele içinde olduğu bir dönemde millet olarak yeni yılda daha çok çalışan, üreten, bir birini seven ve gerektiğinde canını seve seve vermekten geri durmayan bir şuur içerisinde olunması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 23:04
Dr.Osman Coşkun: Bir birimizi sevmek zorundayız!

AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun, yaptığı açıklamada Müslüman Türk aleminin zor bir yılı geride bıraktığını belirterek, verilen mücadelenin farkındalığı ile hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. 2017 yılının hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Coşkun, Yozgat için yeni yatırımlarının açılış ve temellerinin atıldığı bir yıl diledi.

 2016 ZOR MİLLETİMİZ İÇİN ZOR BİR YIL OLDU

 2016 yılının milletimiz için zor ve imtihanlarla dolu bir yıl olduğunu belirten Coşkun, 15 Temmuz Darbe Kalkışması akşamı ve sonrasında ortaya konulan iradenin, millet olarak daha çok çalışarak, daha çok üreterek, bir birimizi daha çok severek, birlik ve beraberlikle taçlandırılması gerektiğinin altını çizdi.

15 Temmuz Darbe Kalkışma akşamı bir milletin kaderini yeniden tayin edecek iradeyi canı pahasına ortaya koyduğunu vurgulayan Coşkun; "Bir taraftan ülkemiz içerde ve dışarıda milli mücadele niteliğinde bir savaş verirken her gün devasa yatırımların açılışının yapılması ve bu güne kadar hayal bile edilemeyen projelerin gerçekleşmesi bu noktada da her ferdin bu çalışmalara katkı vermesi gerektiğini gösteriyor. Birlik ve beraberlik hakikati burada ortaya çıkıyor.

İki düşman ailenin çocuğu düşmana karşı askerde aynı birlikte savaşırken Çanakkale'de bir birlerini korurlar, , 'Kozumuzu memlekette paylaşırız ama burada vatan savunması var' derlerdi. Bunun gibi her şeyi bir kenara bırakıp, tüm hesapları bir kenara bırakıp tam da birlik, beraberlik olması gereken bir zamandayız. Cumhurbaşkanından 79 milyon insanımızın her bir neferine bu duygu ve düşünce içerisinde olmak zorundayız" dedi .

 DÜNYA ÜZERİMİZE GELİYOR

 Gerek ülke hattı içerisinde gerekse Batı dünyasında Türkiye'ye karşı ciddi tezgahların kurulduğunu, oyunların planlandığını vurgulayan Coşkun, yeni bir yılda "Uyanık olalım, üzerimizde oynanan oyunları birlikte bozalım' çağrısı yaptı.

"Son yıllarda yaşadıklarımız ve halen de ülkemizin verdiği mücadele tüm dünyanın üzerimize geldiği gerçeğini göstermektedir" diyen Coşkun, bu gerçeğin Türkiye Cumhuriyetinin tüm fertleri tarafından çok iyi görülmesi gerektiğine işaret etti.

Coşkun şöyle devam etti: "Bunun için de daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok sevmek, birlik, beraberlik içerisinde olmak ve gerektiğinde de canımızı vatanımız için seve seve vermek durumundayız.  Bizler asker milletiz. Osmanlı döneminde hazır askeri birliğimiz 20 bin civarındaydı. Ama Osmanlı bir tarafa savaşa gideceği zaman o taraftaki bütün beyler askerlerini alır ona katkıda bulunurdu. O yüzden bu millete asker millet deniliyor. Hamdolsun inanan bir Müslüman milletiz. Dolayısıyla ölürsek şehit kalırsak gazi. Daha çok çalışmak, birlik ve beraberlik içerisinde bir birimizin kıymetini bilmek, şehit aile ve gazilerimizle yakinen ilgilenmek, onlara sahip çıkmak asli görev ve sorumluluklarımızdan olmalı."

 

YOZGAT İÇİN BÜYÜK YATIRIMLAR VE AÇILIŞLAR YILI OLMALI

 Dr. Osman Coşkun, 2017 yılının Yozgat açısından yatırımlar ve açılışların yapıldığı önemli bir yıl olması gerektiğinin altını çizdi.

Yozgat'ta tamamlanan ve devam eden yatırımları hatırlatan Coşkun; "Şehir Hastanesi, Hızlı Tren, Adli Tıp Kurumu, Adalet Eğitim Merkezi, Diyanet Eğitim Merkezi gibi yatırımlarının yanı sıra yerine yenilerinin de eklendiği yatırım yılı olmasını diliyorum.  2017'de Yozgat açısında da büyük yatırımlar, açılışların yapıldığı yıl olması dileğimiz olmalı.  Yozgat açısından da güzel bir yıl olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

 32 İLDE 7 BİN KATILIMCI

 Kuruluşunda görev aldığı Siyaset Akademisi'nin , 17'inci dönemin 32 ilde 7 bin kişinin katılımı ile tamamlandığını hatırlatan Coşkun; "Her ilde bir birinden değerli akademisyen hocalarımızın katılımı ile önemli bilgiler paylaştılar. Önümüzdeki dönem açılacak siyaset akademilerinin Yozgat'ta da açılması isabetli olacaktır. Bu konuda tüm teşkilat mensuplarımızın, bütün Yozgatlıların katılmalarını öneriyor, faydalı olacağını belirtmek istiyorum" diye konuştu.

 HUZUR VE MUTLULUK DİLEDİ

 Coşkun, yeni yılın Türkiye için huzur ve mutluluk getirmesini temennisinde bulundu.

Kendi içinde, bulunduğu coğrafyada ve dünyada güçlü Türkiye'nin karşısında durmak isteyenlere karşı yeni yılın birlik, beraberlik ve kardeşlik yılı olmasını dileyen Dr. Osman Coşkun; "Allah milletimiz, ülkemiz üzerinde karanlık planları olanların planlarını bozsun. İnşallah onların planları karşısında bizlerin sarsılmaz inancı, birlik, beraberlik, kardeşlik ruhu ve çalışma azmi duracaktır. Bu vesile ile vatanımızın selameti için canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. İnşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın azim ve kararlı yürüyüşü milletimizin iradesi ile yeni yılda ülkemizi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Allah her günü ülkemiz ve milletimiz için hayırlı kılsın" diye konuştu. 

 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı'nın yeni yönetim listesi

İşte Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı'nın yeni yönetim listesi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık