Ana Sayfa Güncel Dereçepni köyü sakinlerinin suyu İdare’den!

Dereçepni köyü sakinlerinin suyu İdare’den!

Elektrik maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı bölgenin en pahalı suyunu içmek durumunda kalan Dereçepni Köyü, Özel İdaresi tarafından açılan kuyunun faaliyete geçmesiyle birlikte daha az enerjiyle daha fazla suya kavuştu.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2016 Cuma 09:30
Dereçepni köyü sakinlerinin suyu İdare’den!

Kel Dağ mevkiinde 200 metre derinlikten saniyede 17 litre pompalanacak olan su sayesinde köy halkı da tasarruf etmiş olacak.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu'nun girişimleri, İl Genel Meclis Üyeleri Bayram Eroğlu ve Ahmet Afşar'ın destekleriyle İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan ödenekle, Dereçepni Köyü'nün su maliyeti yarı yarıya azaltıldı.

ŞÜKÜR KAVUŞTURANA

Yaklaşık iki kilometre mesafeden pompaların su basmasıyla akıtılan suyun faturasının yüksek gelmesi sonrasında büyük sıkıntılar yaşayan Köy Muhtarı Ahmet Alparslan'ın Kaymakamlık nezdinde yürüttüğü girişimler sonuç verdi. Kaymakam Davut Sinanoğlu'nun talebi ve İl Genel Meclis Üyeleri'nin destekleriyle İl Özel İdaresi'nden ayrılan ödenekle Kel Dağ mevkiinden açılan ve 200 metreden bulunan su, köy halkına da büyük bir nefes aldırmış oldu.

SUDA TASARRUF SAĞLANACAK

Dün, Kel Dağ mevkiinde yapılan açılış töreninde düğmeye basan İl Genel Meclis Üyesi Bayram Eroğlu, Ahmet Afşar, İlçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu ve Köy Muhtarı Ahmet Alparslan, köy halkının mutluluğuna ortak oldu. İlçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu, yeni yapılan çalışmalarla 480 metre içme suyu isale hattının tamamlandığını ve 200 metre derinlikten saniyede 17 litre suyun pompalar vasıtasıyla depoya aktarıldığını söyledi.

Yeni açılan kuyu sayesinde elektrikten yüzde 50'ye yakın tasarrufun sağlanacağını anımsatan Boylu, "Dereçepni halkına hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Daha sonra söz alan İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Afşar da, Kuyunun açılması için ödenek ayrılmasında emeği geçen başta Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ve İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Eroğlu'ya teşekkür ederek, hayırlı uğurlu olsun dileğinde bulundu.

İl Genel Meclis Üyesi Bayram Eroğlu da yaptığı konuşmada, Dereçepni Köyü'nün sıkıntılarını ve eksikliklerini yakından takip ettiğini belirterek, "Özel İdare kaynaklarından Dereçepni Köyümüze açılan üçüncü kuyu. Çok şükür istenilen derinlikte ve debide suyu bulduk. Binlerce hemşerimizin ihtiyacını karşılayacak güçte olan su, hem daha az maliyetli hem daha da kaliteli. Bundan dolayı da son derece mutluyuz.

İnşallah, diğer köylerimizin eksikliklerinin giderilmesi noktasında da çalışmalarımız tüm hızıyla sürecek. Ben de emeği geçen Yozgat Valimiz sayın Abdulkadir Yazıcı başta olmak üzere, Kaymakamımız sayın Davut Sinanoğlu ve mesai arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyor, yeni kuyunun Dereçepni Köyümuze hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Köyüne yeni bir kuyu kazandırmanın haklı gururunu yaşayan Muhtar Ahmet Alparslan da, Kaymakam Davut Sinanoğlu başta olmak üzere, İlçe Özel İdaresi Müdürü Recep Boylu ve İl Genel Meclis Üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Köy halkının yüksek maliyette su kullandığına dikkati çeken Alparslan, "İnşallah yeni kuyumuzla birlikte sıkıntılarımız da yarı yarıya inecektir" dedi.

Alparslan, bundan sonraki hedeflerinin köyün kilitli parke ve parkları kazandırmak olarak özetledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık