Ana Sayfa Güncel Depremin Ardından Yaşananlar Ortaya Çıktı!

Depremin Ardından Yaşananlar Ortaya Çıktı!

Kırşehir'de geçen pazar günü merkez üssü Çiçekdağı ilçesi olan 4,9 büyüklüğünde depremden dolayı Yerköy ilçesinde bir binada büyük çapta hasar oluştu. 20 daireden oluşan binada mühendisler tarafından yapılan incelemelerde çürük raporu verildi. Evlerine giremeyen, yakınlarında ve araçlarının içinde kalan vatandaşlar, yetkililerin kendilerine yardım etmesini talep etti.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2016 Perşembe 09:57
Depremin Ardından Yaşananlar Ortaya Çıktı!

Pazar günü meydana gelen deprem Yozgat ve çevre illerde de hissedildi. Yerköy ilçesinin daha fazla etkilendiği depremde bazı binalarda hasar meydana geldi. Ayhanoğlu Mahallesi'nde 20 daireden oluşan bina yapılan incelemenin ardından oturulamaz raporu verilerek boşaltıldı. Fatma Büyükergin isimli bina sakini, deprem dolayısıyla 3 gündür akrabalarında kalmak zorunda olduklarını söyledi. Komşularının da aynı durumda olduğunu ifade eden Büyükergin, “Mühendisler binada incelemede bulundu ve oturulamaz raporu verdi. Biz şimdi kiralık ev arayışı içerisine girdik. Şuan akrabalarımızda kalıyoruz, fakat onlarda kalabalık bir aile, onlara da daha fazla yük olmak istemiyoruz. Komşularımızda bizim gibi aynı durumda mağdur olduk. Yetkililerimizden yardım istiyoruz” diye konuştu.

ARAÇLARDA KALANLAR VAR

Diğer bina sakinler de şunları söyledi: "Depremin merkezine yakın olduğumuz için en fazla etkisi ilçemizde hissedildi. O gün evimize zaten giremedik. Sabah baktığımızda binada büyük çapta hasarın olduğunu gördük ve bunu ilgili kurumlara bildirdik. Mühendisler gelerek binamıza çürük raporu verdiler. Şimdi kiralık daire arıyoruz. Yetkililerimizden kira yardımı ve binamız konusunda da yardım istiyoruz. Kış mevsimi dolayısıyla hayat şartları daha zor oluyor. Akrabaları olmayan bazı komşularımızın da araçlarda kaldıklarını biliyoruz. Bir an önce bu sıkıntılarımızın giderilmesini istiyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık