Ana Sayfa Kültür Sanat Demokrasi zaferi anı defteri takdimi devam ediyor

Demokrasi zaferi anı defteri takdimi devam ediyor

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i ziyaret etti. Zararsız, ziyaret vesilesiyle Şimşek’e “15 Temmuz 2016 Demokrasi Zaferi Anı Defteri” kitabından bir adet takdim etti.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2016 Pazar 21:39
Demokrasi zaferi anı defteri takdimi devam ediyor

Hak-İş ve Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i makamında ziyaret ederek, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda kurdukları çadırda ziyaretçiler tarafından doldurulan ve Başkan Şimşek’in de ziyaret ederek düşüncelerini yazdığı anı defterinin kitap halini hediye etti.

Hak-İş ve Hizmet-İş Sendika Başkanı Ferman Zararsız, kitap hakkında şunları dile getirdi:

“Yozgatlı hemşehrilerimizin duygu ve düşüncelerini paylaşmaları için bir anı defteri oluşturduk, Yozgat Cumhuriyet Meydanında kurmuş olduğumuz çadırı 21 gün boyunca yaklaşık 20 bin kişi ziyaret ederek anı defterine 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili duygu, düşünce ve fikirlerini yazdılar. Biz de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tarihe bir not düşmek için bu anı defterini kitap haline getirdik. Bundan 50 yıl sonra bile Türk milletinin vatanına nasıl sa hip çıktığını, yazmış olduğumuz destanın bir şahidi olması için bu kitabın nesiller boyu aktarılmasını temenni ediyorum, bu eser hiçbir siyasi görüşün ürünü değildir, gerçekten vatanını seven, vatanı için canını verebilen Türk halkının eseridir.” Hak-İş ve Hizmet-İş Sendika Başkanı Ferman Zararsız’ın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Şimşek, bir Türk vatandaşı olarak bu kitabı gururla saklayacağını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık