Ana Sayfa Güncel Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz: Türk Milleti varolsun

Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz: Türk Milleti varolsun

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Türk Milletinin tarihin hiç bir döneminde rahat yüzü görmediğini; ancak her türlü tasallutun da hakkından gelmesini bildiğini hatırlattı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2017 Çarşamba 21:08
Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz: Türk Milleti varolsun

Kon kalkışmanın 15 Temmuz’da baş gösterdiğini belirten Dilsiz, “ Allah, 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızın mekanlarını cennet eylesin. Allah, bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın. Türk Milleti her zaman için varolsun” dedi.

Koruma Kurulu Başkanlığı tarafından Denetimli serbestliğe tabi yükümlülere yönelik düzenlenen kursun belge dağıtım töreninde gündeme ilişkin saptamalarda bulunan Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Türk Milleti’nin tarih boyunca rahat yüzü görmediğini, ancak hiç bir savaşın ve kalkışmanın bu necip milleti yıldırmadığını ve yıldıramayacağını söyledi.

İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anan ve ondan alıntılar yapan Dilsiz, “ İstiklal Marşı’mızı okuduğumuzda, yazılışını gördüğümüzde insanın içerisinde ürperti oluyor. Çünkü bu Millet öyle bir Millet ki, hiç bir zaman rahat koşullarda yaşamamış. Bir Norveç, bir Danimarka, bir İzlanda gibi günlerini rahat geçirmemiştir” diye konuştu.

 ALLAH BU MİLLETE ACILAR YAŞATMASIN

 Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türk tarihine baktığınız zaman, bir hiç dönemde bu necip milletimiz rahat yüzü görmemiştir. Ama bu bizi yıldıracak mıdır, zannetmiyorum. Çünkü bunun en büyük örneğini 15 Temmuz’da gördük ki, o hain kalkışma çerçevesinde bu millet tekrardan bir ders vermiş oldu. Ne zamanki kendi milletine, kendi bayrağına, kendi devletine birisi kastettiği zaman çiftçi orağını bırakıp, esnaf dükkanını bırakıp, ev hanımı kendi evindeki çocuklarını bırakıp sokaklara çıkıp kendi canını tanklara siper ederek gerçekten can havliyle savaştılar. Bizim çiftçimizin elinde taşı ve sopası vardı. O tankların, o uçakların karşısında dimdik durdular. Allah, 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızın mekanlarını cennet eylesin. Allah, bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın. Türk Milleti her zaman için varolsun.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat bu haberi konuşuyor! Sahip çıkılmasa cenazesini yakacaklardı

Yozgat bu haberi konuşuyor! Sahip çıkılmasa cenazesini yakacaklardı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık