Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgat’a Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgat’a Geliyor

Bozok Üniversitesi’nde incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’a geleceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2016 Salı 15:22
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgat’a Geliyor

Şimdiden Yozgat’ı heyecanlandıran açıklamayı yapan Adalet Bakanı Bozdağ Bozdağ, Bozok Üniversitesinin kurulmasında Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın payının çok olduğunu söyleyerek, Bizler Cumhurbaşkanımızın eserleriyle övünüyoruz" dedi. İşte Bakan Bozdağ’ın açıklamalarının detayları..

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bozok Üniversitesinde çeşitli incelemelerde bulundu. Bozdağ, Bozok Üniversitesinin kurulmasında Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın payının çok olduğunu söyleyerek, Bizler Cumhurbaşkanımızın eserleriyle övünüyoruz" dedi.

Bozdağ burada yaptığı açıklamada, Bozok Üniversitesinin aslında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eseri olduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’in üniversitemizin son durumu hakkında brifing verdiği ve yaklaşık iki saat süren değerlendirme toplantısında üniversite her yönüyle ele alındı.

Üniversite gelişim ve değerlendirme toplantısının sonunda açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: “Bozok Üniversitesi Türkiye’nin üniversiteleri arasında parlayan bir yıldızdır. Yozgat’ın en önemli gücüdür. Yozgat’ımızı bilimde kültürde, sanatta, sosyal ve ekonomik hayatta ileriye taşıyacak motor güçtür. AK Parti hükümetlerinin Yozgat’a kazandırdığı en önemli eser Bozok Üniversitesi’dir. Bozok Üniversitemizin daha da gelişmesi güçlenmesi ileri bir noktaya taşınması için hep beraber birlikte koşmanın, birlikte çalışmanın, birlikte ter dökmenin çok büyük faydalar getireceğine inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte de bu çalışmaları beraber yürüteceğiz. Bundan sonra her yıl Bozok Üniversitemizin geldiği noktayı değerlendiren böylesi toplantılar yapmak suretiyle hem yaptıklarımızı ve aldığımız mesafeyi hem de eksiklerimizi göreceğiz ve bunun değerlendirmesini beraber yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“Bozok Üniversitesi İmrenilen Bir Üniversite Hüviyetine Bürünüyor”

Bozdağ, üniversitemiz kurulduğunda sadece bir profesörün görev yaptığını, şimdi 35 profesörün ve 700’ün üzerinde akademik personelin bulunduğunu ifade ederek, Cumhuriyetin kuruluşunun 100.yılı olan 2023’e giderken Bozok Üniversitesi’nin de Cumhuriyetin 100. yılına yaraşır, bilimsel rekabette en önde altyapı ve üstyapıda çok güçlü ve kadro itibari ile de imrenilen bir üniversite haline gelebilmesi için çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.

Bozok Üniversitesi öğrenci sayısının büyük artışlar gösterdiğine dikkat çeken Bozdağ, 2006 yılında 4 bin 800 civarında olan üniversitemiz öğrenci sayısının 2015 yerleştirme sonuçlarına göre 14 bin 100’e ulaştığını yeni kurulan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları ile de gücüne güç kattığını sözlerine ekledi. Yozgat’a 2016 yılında 2 bin kişilik yeni bir yükseköğrenim öğrenci yurdu yapılacağı bilgisini veren Bakan Bozdağ, Yozgat’ta yükseköğrenim öğrenci yurtlarında barınma imkanı bulacak öğrenci sayısının 7 bin 650’ye ulaşacağını dile getirdi.

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizi Ziyaret Edecek”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki aylarda Bozok Üniversitesi’ni ziyaret edeceğini söyledi. Adalet Bakanı Bozdağ burada yaptığı konuşmada; “İnşallah önümüzdeki aylarda Sayın Cumhurbaşkanımız daha henüz tarihi belli değil ama Yozgat’ımıza teşrif edeceklerdir. Bozok Üniversitesi Yozgatlılara Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin bir hediyesidir. Esasında bu eser ona aittir. Biz sadece onun yaptığı eserle Yozgat’ta öğünüyoruz. Ama inşallah bu esere biz de ilave hizmetler yapmak suretiyle katkımızı artırmak için yeni dönemde de gayretimizi çabamızı göstereceğiz”dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık