Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat'a geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat'a geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Ocak'ta yapılacak olan Yozgat il kongresine katılacak.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2018 Salı 17:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat'a geliyor

Ak Parti Yozgat İl Teşkilatı’nı bu ay içerisinde yapılması planlanan kongresi, ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun programı nedeniyle ertelendi. Harun Lekesiz’in aday olmayacağını açıklamasının ardından atamayla il başkanlığına getirilen, kongrede başkanlığını tescilleyecek, sadece yönetiminde bazı değişiklikler yapacak olan İl Başkanı Celal Köse ve ekibi, 14 Ocak tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması ile birlikte hem halkın, hem de partililerinin gözünde prestijini biraz daha arttıracak. 

Ak Parti Yozgat İl Teşkilatı'nın dört gözle beklediği müjdeli haber nihayet Köşk'ten geldi. Tarihi 14 OCak olarak belirlenen il kongresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılması kesinleşti.

AK PARTİ’DE REİS TELAŞI

Partili, partisiz herkes Kudüs’ün, ABD Başkanı tarafından İsrail’in başkenti olarak tanınmasına tepkisini ciddi bir şekilde veren, İslam ülkelerinin liderliğine soyunan ve bunda da büyük ölçüde başarılı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye katılıp katılmayacağı yönündeki belirsizlik önceki gün akşam ortadan kalktı. Yaklaşık 2 aydır Cumhurbaşkanı'nı aralarında görmek için görüşmelerini yoğunlaştıran İl Yönetimi beklentilerine olumlu karşılık almayı başardı.

KONGRE 14 OCAK'TA

Parti teşkilatlarında ciddi yapılanma sürecini başlatan, bunun yanı sıra özellikle Türkiye’nin komşularında yaşanılan olumsuz gelişmeler nedeniyle yoğun bir gündemi bulunan Cumhurbaşkanı’nın kongreye gelmesini çok arzu eden Yozgat il teşkilatı, kongreyi 14 Ocak'ta yapacak.

CUMHURBAŞKANI KESİN GELİYOR

Ak parti İl Başkanı Celal Köse, yaptıkları görüşmelerin ardından olumlu cevap gelmesinin hem kendilerini hem de partililerini hayli sevindirdiğini belirtti. Yozgat'a hem Başbakanlığı, hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrı önem verdiğini, zaten sevgisini anlatmaya gerek görmediklerini belirten Köse, “Biz gelmesini çok arzu ediyorduk ve yaptığımız görüşmelerin ardından önceki gün olumlu yanıt geldi. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 14 Ocak Pazar günü saat 15.00'te yapılacak olan İl Kongerimize katılacak. Ama bunun dışında herhangi bir program belirlenmiş değil. Açılışlarımız olacak ama bu program ancak önümüzdeki günlerde netleşecek" dedi.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığı döneminde Yozgat'a 10'a yakın, Köşk'e çıktıktan sonra 1 kez gelmiş ve her seferinde de Yozgat halkından büyük ilgi ve alaka görmüştü. Yozgat insanına ayrı bir sevgisi bulunan Cumhurbaşkanının bu ziyaretinde özel müjdeler vererek ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık