Ana Sayfa Güncel Çocukların en büyük sevinci Yozgat'tan

Çocukların en büyük sevinci Yozgat'tan

Türkiye’de son dönemlerdeki sosyal alan, park ve bahçe çalışmaları öne çıkarken, park ve bahçelerdeki çocuklara yönelik oyun grupları de dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi 17:37
Çocukların en büyük sevinci Yozgat'tan

Türkiye’de son dönemlerdeki sosyal alan, park ve bahçe çalışmaları öne çıkarken, park ve bahçelerdeki çocuklara yönelik oyun grupları de dikkat çekiyor. Masalsı ve temalı oyun grupları tercih edilirken, çocuklarda büyük ilgi gösteriyor. Çocukların doğa ve hayvanlarla olan ilişkilerini güçlendirmek, farklı bir oyun alanı oluşturmak amacıyla tasarlanan oyun gruplarında zürafa, fil, masal ağacı, inek, tırtıl, salyangoz, kaplumbağa, eşek, köpek, kedi, dino ve şirinler gibi çocukların çok sevdiği ve hayal dünyalarını genişleten karakterler yer alıyor.

Bununla birlikte araç figürleri de rağbet görmeye başladı. Uçak, tren ve itfaiye araçları talep gören figürler olarak dikkat çeliyor. Yozgat’ta uzun yıllar Mermerit ve Osmanlı motifli çeşme kalıpları üretimi yapan Mehmet Bolat, 2004 yılından bu yana figürlü oyun grupları üretimiyle Türkiye’nin dört bir yanında satış yapıyor. Mermerit ve Motifli çeşme kalıplarının yapımına 1996 yılında başladıklarını dile getiren Bolat, 2004 yılında da benzeri bir sektör olan temalı oyun grubu üretimine yöneldiklerinin kaydetti. Bolat, ‘Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimlerinde katkı sağlayan oyun gruplarının yanında figürlü oyun gruplarının da önemli bir yeri olacağı düşüncesiyle çocuklarımızın hayal dünyasını süsleyen masal kahramanları, hayvanlar aleminin üyeleri ve meyve figürlü oyun grupları tasarlayıp hayata geçirdik. Her bir ürünü hazırlarken yeniden çocukluğumuzu yaşıyoruz’ dedi.
Masal temalı oyun gruplarının çocukların ilgisini çektiğine aktaran Bolat, masallı oyun gruplarında çocukların, salıncakla sallanıp, kaydırakla kayabildiğini kaydetti. Bolat, ‘Bu oyun gruplarının sağlamlığı kanıtlanmış, dış etkilere karşı dayanıklı olan, bakım gerektirmeyen ve yurtdışında da çok yoğun olarak birçok alanda kullanılan malzemeden üretilmektedir.

Üretimlerimizi stok üzerinden yapmıyoruz. Ekim ve Mart ayları arasında Belediyelerin ihalelerine katılarak, üretim yapıyoruz. Yozgat’tan Türkiye’nin dört bir yanına oyun grupları gönderdik. Yaz döneminde bulunduğumuz bu günlerde de ürün sevklerine başladık’ diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık