Ana Sayfa Yozgat ÇKS Uyarıyor! Bu Tarihe Dikkat!

ÇKS Uyarıyor! Bu Tarihe Dikkat!

2014 yılı destekleme ödemelerinden yararlanmak için belirlenen son müracaat tarihi 30 Haziran tarihinde sona eriyor.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:41
ÇKS Uyarıyor! Bu Tarihe Dikkat!

2014 yılı destekleme ödemelerinden yararlanmak için belirlenen son müracaat tarihi 30 Haziran tarihinde sona eriyor. 2013 Güzlük Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği müracaatında bulunan çiftçilerin 2014 tarihli çiftçi belgesi ve tapu kayıtları ile birlikte İl- İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekiyor.

Üreticilerin tarımsal destekleme ödemelerinden yararlanmak için Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olmaları gerektiğini, Çiftçi Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan üreticilerin kayıtlarını her yıl güncellemelerinin yasal bir zorunluluk olduğunu belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Ziyaattin Özdemir, şöyle devam etti:

“Üreticilerimizin Çiftçi kayıt sistemi kayıtlarını güncellemek için öncelikle İl ve İlçe Müdürlüklerimizden basılı formları alarak muhtar ve aza imzalarını tamamlamaları ve bağlı bulunulan Ziraat Odasından çiftçilik belgesi almak suretiyle hazırladıkları dosyayı İl ve İlçe Müdürlüklerimize teslim etmeleri gerekmektedir. İlk defa kayıt olacak üreticilerimizin ise İl ve İlçe Müdürlüklerimizden temin edecekleri boş formları tapu belgelerinden yararlanarak doldurmaları, Ziraat Odalarına kayıt olmaları ve Muhtar aza imzalarını tamamlayarak İl ve İlçe Müdürlüklerimize dosyalarını teslim etmeleri gerekmektedir.

2014 yılı destekleme ödemelerinden yararlanmak için belirlenen son müracaat tarihi 27 Mayıs 2014 Tarihli ve 29012 Sayılı Resmî Gazete de yayınlanan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğine göre 30 Haziran 2014 tarihinde sona ermektedir.

2013 Güzlük Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği müracaatında bulunan çiftçilerimiz 2014 tarihli çiftçi belgesi ve tapu kayıtları ile birlikte il- ilçe müdürlüklerimize müracaat etmeleri gerekmektedir.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık