Ana Sayfa Siyaset CHP'nin listesi belli oldu! İlk sıra Keven'in

CHP'nin listesi belli oldu! İlk sıra Keven'in

Yozgat’ta siyasetin duayenlerinden biri olarak kabul edilen CHP’nin eski il başkanlarından Ali Keven 24 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesinde ilk kez listenin ilk sırasına getirildi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2018 Cumartesi 23:38
CHP'nin listesi belli oldu! İlk sıra Keven'in

Yozgat’ta siyasetin duayenlerinden biri olarak kabul edilen CHP’nin eski il başkanlarından Ali Keven 24 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesinde ilk kez listenin ilk sırasına getirildi. Daha önce de aday olmasına rağmen hep eli çantalı adayların arkasında kalan ve yapılan bu haksızlık nedeniyle de bir dönem siyasete küsen Keven’e Genel Merkezin ahde vefasını göstermesi partilileri olduğu kadar Keven’in yakınlarını da sevindirdi.
24 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri öncesinde MHP’nin ardından CHP’nin de aday listesi belli oldu.

İLK SIRA KEVEN’E TAHSİSLİ

Yıllarca partisine emek vermesine, çok zor şartlar altında il başkanlığını görevini devam ettirmesine rağmen iki kez girdiği seçimlerde ilk sıraya getirilmeyen ve bu nedenle de haksızlık yapıldığı düşünülen Keven için Genel Merkez bu kez yeşil ışık yaktı. Aday listesinin ilk sırasına Keven’i getirerek MHP’nin ardından ahde vefa örneği gösteren CHP’de ikinci sıra Nadir Ünal’a, üçüncü sıra Özgür Karslıoğlu’ya ve dördüncü sıra ise Şahin Bozdemir’e verildi.

ADAY LİSTESİ BELLİ OLDU

CHP’de milletvekili adaylarını belirlemek için kurulan 5’li komisyon üyeleri, Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek, Seyit Torun ve Faik Öztrak ile Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan çalışmasını tamamlayarak, hazırladıkları listeyi önce MYK sonra da PM’nin görüşüne sundu. PM toplantısı sürerken listenin detayları da kulislere yansıdı. Kulislere yansıyan bilgiye göre, listede 18 kişilik MYK üyelerinin tamamı seçilecek yerlerden aday gösterildi. Tuncay Özkan İzmir’den İstanbul’a kaydırıldı. MYK’da milletvekili olmayan Fethi Açıkel, Ünal Çeviköz ve Gülizar Biçer Karaca İstanbul’dan aday gösterildi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yeniden İzmir’den aday oldu. İlhan Cihaner, Ali Şeker, Eren Erdem gibi isimlere yer verilmezken, Selin Sayek Böke İzmir’den aday gösterildi. Kurultay’da Kılıçdaroğlu’nun karşısında aday olmak için imza toplayan Mustafa Balbay da listede kendisine yer bulamadı. Seçime katılabilmesi için Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla İYİ Parti’ye geçen milletvekilleri seçilecek yerlere konuldu.
CHP’nin Mart ayında yaptığı 19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nda parti yönetimine muhalefet eden isimlere de büyük oranda listelerde yer verilmedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık