Ana Sayfa Siyaset CHP Online Üyelik Sistemi

CHP Online Üyelik Sistemi

CHP'de üyelik işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla "online üyelik" sistemi devreye kondu.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 16:30
CHP Online Üyelik Sistemi
CHP'de üyelik işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla "online üyelik" sistemi devreye kondu.

Partinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Başkan Yardımcılığı'nın (BİTEM) uzun zamandır üzerinde çalıştığı sistem, hayata geçirildi.

CHP 18. Olağanüstü Kurultayı'nda parti tüzüğüne de konulan "online üyelik sistemi", bir kaç dakika içerisinde üyelik işleminin yapılmasını sağlıyor.

Sistem, CHP üyelik başvurularını ve başvuru takibini internet üzerinden yaparak sürecin kısa zamanda ve kolayca tamamlanabilmesine olanak veriyor.

"http://uyelik.chp.org.tr" adresinden ulaşılan sistemde Siyasi Partiler Kanunu'ndaki hükümler de hatırlatılıyor.

Buna göre, 18 yaşını dolduran, medeni ve siyasi hakları kullanma ehliyetine sahip bulunan her Türk vatandaşının siyasi parti üyesi olabileceği ancak bir partinin birden fazla teşkilat birimine üye kaydolunamayacağı vurgulanıyor.

Başvuruda belgedeki "kişisel bilgiler", "parti bilgileri" ve diğer başvuru bölümlerinin eksiksiz doldurulması, üye olmak isteyenlerin geçerli bir adres ve kimlik numarasına da sahip olması gerekiyor.

ÜYELİK AİDATI

Partiye üye olanların 1 ila 10 lira arasındaki aylık ödeme miktarı olan aidatlarını da yatırmaları isteniyor. Üyelik aidat ödemesi ise cep telefonu ile "Mobil Aidat Sistemi" veya kredi kartı ile yapılabiliyor.

Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından kullanıcı, sistemin verilen bilgileri kontrol ederek açtığı formu doldurması gerekiyor. Başvuru formuna fotoğraf da ekleniyor. Formda kişinin üyeliğini takip edeceği bir başvuru numarası veriliyor. Kişi başvurusunu bu numara ile takip ediyor.

SAHTE BAŞVURUYA KANUNİ İŞLEM

Başvuru adımlarının tamamı CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Merkezi (BİTEM) tarafından kayıt altına alınırken, sahte başvuru yapanlar ve yanıltıcı bilgi verenler hakkında ise kanuni işlem uygulanacağı belirtiliyor.

Sistemin ana teması ise "Sadece 5 dakikanızı ayırarak CHP'ye üye olun, iktidara birlikte yürüyelim" olarak belirlendi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Beştepe'de önemli buluşma! Yozgat'ı konuştular

Beştepe'de önemli buluşma! Yozgat'ı konuştular

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık