Ana Sayfa Siyaset CHP İl Başkanı Kaytan'dan Flaş Açıklamalar

CHP İl Başkanı Kaytan'dan Flaş Açıklamalar

CHP İl Başkanı Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’ya açık destek verdi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 23:30
CHP İl Başkanı Kaytan'dan Flaş Açıklamalar

CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Türk Milleti'nin ortak adayı olarak kabul ettikleri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde parti rozetini çıkartıp, Yozgat sevdalısı olarak, Yozgat'ı sahiplenip, Yozgat'ın menfaatleri doğrultusunda çalışacaklarını söyledi. Kaytan, “Yozgatlıların yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı adayımıza sonsuz destek vereceklerini umut ediyoruz. Tüm Yozgatlı hemşerilerimizi yapılacak olan seçimlerde sandık kapatmaya davet ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Cumhurbaşkanlığı sürecinde bir partili gibi değil bir Yozgat sevdalısı olarak çalışacaklarını söyledi.

İHSANOĞLU’YA AÇIK DESTEK

CHP Yozgat İl Başkanı Kaytan parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı süreci ile birlikte son güncel konuları da değerlendirdi. Kaytan, CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı konusunda tüm il başkanlıklarıyla birlikte hemfikir olduklarını, aday konusundaki partinin Genel Başkanının görüşlerini ve düşüncelerini desteklediklerini belirtti. Süreç içerisinde, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçilebilecek en makul ve doğru aday olduğunun altını çizen Kaytan, ''Ekmeleddin İhsanoğlu 57 ülkede 24 yıl boyunca İslam Konferansı Örgütü'nün genel direktörlük görevini yapmış, demokrasiyi yaymış, hem milliyetçiliği, hem İslamiyet'i o bölgelerde sevdirmiş, devlet üstün hizmet madalyası almış ender insanlar birisi ve Yozgatlı hemşerimizdir'' dedi.

YOZGAT SANDIK KAPATMALI

''CHP olarak Yozgatlı hemşerilerimizin kendi hemşerilerine, öz evladına sahip çıkacağını umut ediyoruz'' diyen CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

''Yozgatlıların yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı adayımıza sonsuz destek vereceklerini umut ediyoruz. Tüm Yozgatlı hemşerilerimizi yapılacak olan seçimlerde sandık kapatmaya davet ediyoruz. Çünkü Yozgat cumhuriyet tarihinde yakalamış olduğu en büyük fırsatlardan birini yakaladı. Cumhurbaşkanı adayının bir  Yozgatlı olması bizler için bir onurdur. Ekmeleddin İhsanoğlu bu ayın sonunda bir Anıtkabir ziyareti gerçekleştirecek, daha sonra ise Temmuz ayının ilk günlerinde Yozgat'tan seçim startı verilecektir. CHP, MHP, DP ve sivil toplum örgütleri olarak hep birlikte toplanıp, adayımızın yanında yer alacağız, birliktelik anlamında destek vereceğiz. CHP olarak dün Yozgat’ın yiğit evladı diye bir afişimiz vardı onu astık ve desteğimizi ilk etapta kamuoyuna sunduk. Yozgatlı vatandaşlarımızın evladına sahip çıkmasını istiyorum. Tarihinde ilk kez böyle bir fırsatı değerlendirmesini istiyoruz. Artık Yozgat kabuğunu kırsın ve hizmet alsın istiyor, bir kez daha kendisine destek sunduğumuzu belirtmek istiyorum.''

Daha önce yaptığı bir açıklamada 'Biz Yozgat'ın menfaatleri söz konusu olduğunda parti rozetimizi çıkartır, bir kenara koyarız' dediğini hatırlatan CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin partiler üstü bir konu olduğunu, Cumhurbaşkanlığına Yozgatlı bir ismin aday gösterilmesi, bunda da Yozgat'ın menfaati olduğunu kaydetti. Kaytan, ''Cumhurbaşkanlığı süreci içerisinde parti rozetimizi bir kenara bırakıp, Yozgatlı olarak hemşerimiz Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yanında gönüllü olarak yer alacağız'' diye konuştu.

ÇİFTÇİMİZ PERİŞAN

CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, CHP İl Örgütü olarak, dolu felaketine uğrayan köyleri geçtiğimiz hafta ziyaret ederek, CHP Burdur Milletvekili Kerim Özkan ve Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ile birlikte saha çalışması yaptıklarını kaydetti. Kaytan, ''Bu saha çalışmamızda köylülerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik yine onların dertlerini ve sorunlarını dinledik. Geçtiğimiz hafta Salı günü Burdur milletvekilimiz aynı zamanda meclis tarım komisyonu üyesi Kerim Özkan CHP adına Yozgat’ta yaşanan dolu olayı ile birlikte Yozgat’ın dert ve sıkıntılarını gündeme getirdi'' dedi.

Yozgat'ın her konuda geri kaldığı gibi tarımda da geri kaldığını hatırlatan Kaytan, ''Çevre illere  baktığınız zaman örneğin Çorum’da çiftçilere çok önemli destekler sunuluyor, borcu olan çiftçilerin borçlarının ötelemesi yapılıyor ve faizlerde kolaylık sağlanıyor. Ancak Yozgat’a gelince Yozgat’ta ötelemenin ancak faizle mümkün olabileceği söyleniyor. CHP konuları yakından takip ediyoruz, çözümlenmesi konusunda ise üzerimize düşeni yapmya gayret ediyoruz'' diyerek, açıklamasını tamamladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık