Ana Sayfa Siyaset CHP Çatıya Kitlendi!

CHP Çatıya Kitlendi!

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’nun 1 Temmuz’da Yozgat’a yapacağı ziyarete hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 23:54
CHP Çatıya Kitlendi!

CHP Yozgat İl teşkilatı, Sakarya Milletvekili Engin Koç'un da katılımı ile gerçekleştirdiği toplantıda, halkın ortak Cumhurbaşkanı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun 1 Temmuz Salı günü memleketi Yozgat'a yapacağı ziyaret programını ele aldı. Ziyarette herhangi bir aksaklık yaşanmaması için neler yapılmasının ele alındığı toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Onur Kaytan, Yozgatlılar’ın kalabalık bir şekilde karşılama yapmasını istedi.

1 Temmuz’da memleketi Yozgat’ta seçim çalışmalarına başlayacak olan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’yu karşılama programı CHP’deki toplantıda bir kez daha ele alındı.

KAYTAN: “İHSANOĞLU’YA YAKIŞIR

BİR KARŞILAMA YAPMALIYIZ”

CHP Yozgat İl binasında gerçekleştirilen ve ilçe başkanlarının katıldığı toplantının açılışında konuşan CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Ülkemizin kritik bir sürece girdiğini hatırlatarak, ''Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yapmış olduğumuz diğer siyasi parti il başkanları ile görüşmelerin ardından Sakarya Milletvekilimiz Sayın Engin Özkoç ile birlikte ilçe başkanlarımızın görüşlerini, seçimle ilgili neler yapabilirizin mütalaasını yapmak için toplandık'' dedi.

Kaytan, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun 1 Temmuz Salı günü Yozgat'a geleceğini de hatırlatarak, ''İlimizde cumhurbaşkanı adayımızı karşılayacağız. Yozgatlı hemşerilerimizden güçlü bir kalabalıkla karşılamalarını istiyor, bu konudaki desteklerini bekliyoruz'' diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ KOÇ: “BÜYÜK YOLCULUK

YOZGAT’TAN BAŞLAYACAK”

Toplantıya katılan CHP Sakarya Milletvekili Engin Koç ise, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun baba ocağı Yozgat’ı ziyaret ederek, burada hem akrabaları ile hem hemşerileri ile buluşacağını, büyük yolculuğuna memleketi Yozgat'tan başlayacağını hatırlattı. İhsanoğlu'nun Ramazan ayının da başlangıç günlerinde hayır duası alarak cumhurbaşkanlığı adaylığında kendisini büyük bir uzlaşı ile destekleyen bütün siyasi partilerin temsilcilerinin birlikte verdiği bir iftarda, iftarını açacağını kaydeden Koç, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu iftar sonrasında Yozgatlı hemşerileriyle sohbet edecek. Onlarla nasıl bir Türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanı olacağını anlatacak. Geceyi Yozgat'ta geçirecek, ertesi gün ise Türkiye’nin diğer bölgelerine doğru yola çıkacak. Gittiğimiz her bölgede, o bölgenin kanaat önderlerine ve bu büyük uzlaşıya destek veren diğer taraflara sayın cumhurbaşkanı adayımızın gelişine uygun olarak katılımını sağlamaya çalışacağız. O arkadaşlarımız da cumhurbaşkanı adayımızın gelişine mutlaka eşlik ediyorlar, büyük uzlaşıyı Türkiye’ye yansıtmaya çalışıyoruz. Amacımız Türkiye’nin cumhurbaşkanının sadece bir fikrin değil Türkiye’deki tüm insanlarımızın fikirlerini yansıtan onların tümünün cumhurbaşkanı olduğunu ifade eden bir cumhurbaşkanı olmasıdır. Biz sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun öyle bir cumhurbaşkanı adayı olduğunu düşünüyoruz. Yolunun açık olmasını bizim de hayır dualarımızın kendisi ile beraber olduğunu ifade ediyoruz.''

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yusuf Başer tek tek teşkilatları dinliyor

Yusuf Başer tek tek teşkilatları dinliyor

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık