Ana Sayfa Siyaset Cemil Çiçek İle İlgili Bomba İddia! Ayrılıyor Mu?

Cemil Çiçek İle İlgili Bomba İddia! Ayrılıyor Mu?

Kulislerde, AK Parti’nin içinden yeni bir parti çıkacağı iddiaları dolaşıyor. Peki Cemil Çiçek, farklı bir siyasi oluşumun içinde yer alır mı? Partisini değiştirenlerle ilgili ne düşünüyor? İşte Çiçek’in yanıtı:

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2015 Cumartesi 14:47
Cemil Çiçek İle İlgili Bomba İddia! Ayrılıyor Mu?

- Seçim zamanları olunca spekülasyonlar çok olur. Ben kendi hesabıma yeni bir parti arayışı içerisinde değilim. AK Parti’ninTürkiye için önemli bir parti olduğuna inanıyorum. Uzun yıllar iktidarda olmanın getirdiği eksiklikler olabilir bir kısım icraatları yanlış anlaşılıyor veya yanlış da olabilir. Bunları düzeltmek bizim görevimiz yoksa ‘yanlış yaptı’ denilip yeni bir parti kur, burada sizden farklı düşündü hadi yeni bir arayışın içerisine gir. Ben bunu şahsen doğru bulmuyorum.

İHRAÇ EDİLSEYDİM

- Çok net bir şey söyleyeyim. Kendi hesabıma söyleyeceğim bunu, hatasıyla sevabıyla bu kendimle ilgili bir konudur. Ben bu parti değiştirmelerini de çok doğru bulmuyorum. Eğer ben kendi partimden ihraç edilmiş olmasaydım belki bugün buralarda olmazdım. Ben siyasi istikrarın sadece hükümetlerde aranmasını doğru bulmam, esas siyasi istikrar partilerde olması lazım. Partiler kendi içinde hiç durmadan bölünür parçalanır yenileri çıkar şu olur bu olur işte o zaman siyasi kültür dibe vuruyor.

- Partimin bende hakkı var ama her icraatını tasvip ediyorum anlamına gelmez. Tasvip etmediğim bir icraatı vardır diye hemen ayrılmak, başka arayışlara girmeyi kendi hesabıma etik bulmuyorum.

Sözcü

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık