Ana Sayfa Siyaset Celal Köse'nin kurmayları belli oldu

Celal Köse'nin kurmayları belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Ak Parti Yozgat İl Teşkilatı kongresinde tek aday olarak giren ve İl Başkanı seçilen Celal Köse, yönetim kurulundaki görev dağılımını yaptı. 

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2018 Çarşamba 13:36
Celal Köse'nin kurmayları belli oldu

Bugün Nohutlu Tepesinde bulunan Yozgat Belediyesi Sosyal Tesisinde basın mensupları ile buluşan Ak Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, burada basın aracılığıyla yeni yönetimindeki görev dağılımını da açıkladı. 

Toplantıda aynı zamanda Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı’da katıldı. 

YILDIRIM VE GÖKHAN’A KRİTİK GÖREV

Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz’in istifası sonrası yeni il başkanının belirlenmesi sürecinde Genel Merkezin kriterlerine en uygun 3 isim arasına girerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karar görüşmesinde buluşan Celal Köse, Sibel Yıldırım ve Ahmet Gökhan yeni dönemde de birlikte yola devam edecekler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da direktifiyle İl Başkanı Celal Köse 2 kritik görev olan Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığına Ahmet Gökhan’ı, Mali İşler Başkanlığını da Sibel Yıldırım’a teslim etti. 

Ayrıca İl Başkanı Köse, kendine en yakın isimler arasında olan ve siyasette uzun yıllar birlikte yol arkadaşlığı ettiği Çelebi Dursun’u da Teşkilat Başkanı yaptı.

Eski Yönetimden de önemli bir çok ismin devam etmesi ise birliktelik ortamına vesile olurken, kamuoyunda Celal Köse ve yeni yönetimi olumlu algı uyandırdı.

İŞTE O LİSTE:

İl Başkanı Celal Köse, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Ahmet Gökhan, Teşkilat Başkanı Çelebi Dursun, Seçim İşleri Başkanı Elmas Neslihan Uyar, Tanıtım ve Medya Başkanı Emre Dişlitaş, Dış İlişkiler Başkanı Mehtap Bekdemir, Sosyal Politikalar Başkanı Saffet Doğangönül, Yerel Yönetim Başkanı Yalçın Korkmazyiğit, Ekonomi İşleri Başkanı Hüseyin Durusoy, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Semra Eroğlu Susam, Mali ve İdari İşler Başkanı Sibel Yıldırım, Ar-Ge Başkanı Şuayip Yılmaz, İnsan Hakları Başkanı Hasan Tok, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Hasan Erol, İl Sekreteri ise Zahide Yazan oldu. 

Yönetim Kurulu Üyeleri ise; Hilmi Çoban, Süleyman Bağcı, Ali Cansever, Turan Koç, Emine Bengisu Akışık, Hüseyin Özel, Hüseyin Soner Özkal, Hatice Akgül, Yasin Gönül, Ahmet Erkoç, Arif Okur, Rukiye Açıkgöz, Sadettin Üngörmüş, Leyla Dönmez, Köksal Ustaoğlu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık