Ana Sayfa Siyaset Celal Köse açıkladı! Ak Parti'ye kaç başvuru yapıldı?

Celal Köse açıkladı! Ak Parti'ye kaç başvuru yapıldı?

İktidar partisi önceki yıllarda olduğu gibi en fazla aday adayı başvurusunun yapıldığı adres oldu.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2018 Cumartesi 15:12
Celal Köse açıkladı! Ak Parti'ye kaç başvuru yapıldı?

Haziran ayında yapılacak olan Genel seçimler öncesinde inanılmaz bir aday yoğunluğu yaşanmaya başladı. Kimisi reklam, kimisi yeni bir koltuk kimisi ise Meclis’e gidebilmek umuduyla en fazla oy’u alacağına inandığı iktidar partisini tercih etmeyi yeğledi.  Toplamda mevcut milletvekilleri hariç 39 aday adayının başvuru yapamayacağı Ak Parti’de listedeki isimler 5 Mayıs tarihinde Teşkilat Temayül yoklamasına tabii tutulacak.

Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem milletvekilliği seçimi aday adaylık başvurusu en fazla AK Parti’ye oldu. İlde 39 kişi AK Parti aday adaylığı için başvurusunu yaptı.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, AK Parti il binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler için aday adaylığı başvuruların dün tamamlandığını ve Yozgat’tan 39 aday adayının başvuruda bulunduğunu söyledi.

Aday adaylarının 5’inin kadın, 34’ünün erkek olduğunu kaydeden Başkan Köse,”Müracaatlar, Yozgat’tan seçilecek milletvekili kontenjanının yaklaşık on katıdır. Bu da bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu AK Partiye olan güveni, ilgiyi, alakayı ve teveccühü gösteriyor.” dedi.

HEDEF EN ÇOK OY VEREN  İLLER ARASINA GİRMEK

Yozgat’ın her seçimde AK Partiye en yüksek desteği veren illerin başında geldiğini belirten AK Parti İl Başkanı Köse, hedeflerinin bu seçimde de yine ülke genelinde ilk 3’ün içerisine girmek olduğunu vurguladı.

Başkan Köse, “Bu bizim için övünç kaynağıdır. İnşallah Cumhurbaşkanlığı seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi’nin de Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemesiyle birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ta da Cumhurbaşkanımızın oylarında gözle görülür derecede bir artış olacak. Yozgat her seçimde partimize en fazla oy veren ilk 10 il arasında yer aramıştır. Bu seçimde hedefimiz ise AK Parti’ye en fazla oy veren ilk 3 il arasına girmektir. Bunu da başarabilecek teşkilat yapımız ve seçmen tabanımız var halkımızın desteğiyle inşallah bunu başaracağız.” diye konuştu.

5 Mayıs cumartesi günü aday adayları için temayül yoklamasının yapılacağını kaydeden Başkan Köse, “39 aday adayımızın 4’ü mevcut bakan ve milletvekillerimiz diğer kalan 35 aday adayımız teşkilat temayül yoklamasına girecek. Bu aday belirleme kriterlerinden bir tanesi, burada teşkilat mensuplarımız oy kullanacak. Bu bir oylama değildir, bu oydan ziyade teşkilatlarımızın temayülleri alınacak, hangi kişiler üzerinde hangi bölgeler yoğunlaşmış onların istatistiklerini çıkacak. Bundan sonraki süreçte anketler yapılacak. Daha sonra birebir yüz yüze görüşmeler ve komisyon görüşmeleri olacak nihai kararı ise genel başkanımız cumhurbaşkanımız belirleyecek ve geçici listeler 21 Mayıs’ta Yüksek Seçim Kuruluna verilerek ilan edilecek.”ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık