Ana Sayfa Yozgat Çayıralan MYO Ne Zaman Açılacak?

Çayıralan MYO Ne Zaman Açılacak?

Çayıralan Bekir Gülşah Eryılmaz Meslek Yüksekokulu’nda sona gelindi.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:14
Çayıralan MYO Ne Zaman Açılacak?
Çayıralan Bekir Gülşah Eryılmaz Meslek Yüksekokulu’nda sona gelindi. Geçtiğimiz yıl Yüksekokulu 30 Eylül 2014 tarihine kadar teslim edeceğine dair söz veren Hüseyin Eryılmaz, anılan tarihe 4 ay kala sözünü bir kez daha yineledi. Eryılmaz, “binanın dış cephe kaplama ve boyası, iç kısımlardaki fayans, mermer, granit, iç kapıları gibi binanın fiziksel olarak tamamlanması noktasında anlaşmalar bitmiştir ve ustalarımıza teslim edilmiştir. Allah nasip ederse 30 Eylül 2014 tarihinde taahhüt ettiğim gibi okulumuzu Bozok Üniversitesi Rektörlüğü’ne teslim etmiş olacağım” diye konuştu.

Eryılmazlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Eryılmaz, verdiği sözü yerine getirecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Rahmetli ağabeyinin adını taşıyan oğlu ve kızı adına yaptırdığı ve 2,5 yıl kadar önce temelini attığı Meslek Yüksekokulu’nun tamamlanması için her türlü anlaşmanın yapıldığını belirten Hüseyin Eryılmaz; “20 Ekim 2014 tarihinde şölen havası içinde, sanatçılarında yer alacağı bir açılışı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Açılışımızı siyasilerimiz, bürokratlarımız ve çok geniş katılımlı bir davetli grubuyla birlikte yapacağız inşallah” dedi.

LOJMAN SÖZÜ TUTULMALI

Hüseyin Eryılmaz, okulun bir an önce eğitim öğretime başlaması gerektiğinin de altını çizdi. Öğretim üyelerinin Çayıralan’a gelmesini teşvik amacıyla, Çayıralan Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin yanı sıra birçok Çayıralanlı tarafından lojman yapımının taahhüt edildiğini hatırlatan ve geçen süre zarfında bu istikamette bir adım atılmamasından yakınan Eryılmaz, “5,5 milyon TL’ye malolması planlanan okulumuza 1,5 milyon TL taahhütte bulunulmasına rağmen, bu paranın ancak yüzde 10-15’ini karşılayabildiler. Bırakınız yardımı, derneğimiz şu an aktif değil” diye konuştu.

SON 5 YILIN EN BÜYÜK YATIRIM

Doğup büyüdüğü topraklara borcunu ödemek için böylesi bir yatırıma kalkıştığını, bugün itibarıyla 16 bin metrekareye oturan 4 katlı bina inşaatında 34 kişinin çalıştığını, bu sayının önümüzdeki birkaç gün içerisinde artacağını kaydeden Eryılmazlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Eryılmaz, şöyle devam etti:

 “ Bu yatırım Çayıralan’da son beş yılın en büyük yatırımıdır. İlçemiz hızla göç veriyor. Nüfus düşüyor. İş sahaları kalmıyor. İnşallah Meslek Yüksekokulumuzun eğitim öğretime başlamasıyla birlikte tersine göç başlayacak, yeni iş sahaları ortaya çıkacaktır.

Bu okul sadece bizim değil tüm Çayıralan’ındır. Ben doğduğum topraklarla helalleştim. Halkımızda destek verirse bu okulumuz Çayıralan’ın kaderini değiştirebilir.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık