Ana Sayfa Ekonomi Bugün Yozgat Belediyesi’ne uğramayı unutmayın!

Bugün Yozgat Belediyesi’ne uğramayı unutmayın!

Emlak, ilan-reklam ve iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergileri ile yol harcamalarına katılım paylarının Kasım ayı 2’nci taksit ödemeleri ve vergi affından faydalanan vatandaşların 1’inci taksit ve peşin yapılandırılan ödemeleri bugün  sona eriyor. Ödeme yapmayanlar afsız ve faiziyle ödemek durumunda kalacak.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2016 Salı 21:51
Bugün Yozgat Belediyesi’ne uğramayı unutmayın!

Vatandaşların emlak ve çevre temizlik vergilerini ödemeleri için verilen süre bugün sona eriyor. Vergi affı kapsamında borçlarını taksitlendiren ya da peşin yapılandıran vatandaşlar 1’inci ve 2’inci taksitler ile günü gelen peşin ödemelerini gününde yapmadığı takdirde vergi afları iptal olacak. Ve gününde ödeme yapmayan vatandaşlar borçlarını afsız rakamlar üzerinden gecikme faiziyle birlikte ödemek durumunda kalacaklar.

SON GÜN BUGÜN

Emlak, ilan ve reklam ile iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergilerinin 2’nci taksitlerini ödemeyen mükellefler için de son gün uyarısı yapıldı. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, söz konusu vergilerin 2016 yılı 2’nci taksitlerinin ödeme süresinin bugün sona ereceği bildirildi.

Vergi borçları, belediyenin tahsilat vezneleri ile tüm PTT şubelerinden de ödenebilecek. Vergi borçlarını bankalar aracılığı ile ödemek isteyen vatandaşlar ise anlaşmalı banka şubelerinden vergi borçlarını ödeyebilecekler. Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşlara da ödeme kolaylığı sağlanacak.

ÖDEME KOLAYLIĞI

Öte yandan, zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden E-belediye hizmetleri sayesinde yine vergilerin ilk taksitlerini zahmetsizce ödeyebilecek. Ayrıca; Vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri için gerekli bütün önlemleri aldı. Servislerde gerekirse mesai yapılacak. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık