Ana Sayfa Siyaset “Bugün Türk tarihinde yeni bir dönemin kapısı aralandı”

“Bugün Türk tarihinde yeni bir dönemin kapısı aralandı”

Adalet Bakanı Bozdağ Anayasa teklifinin Meclis’te kabul edilmesinin ardından Twitter hesabından dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bozdağ,  “Bugün Türk tarihinde yeni bir dönemin kapısı aralandı” dedi.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2017 Pazar 22:37
“Bugün Türk tarihinde yeni bir dönemin kapısı aralandı”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan Anayasa değişikliğini “parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi sağlayan tarihi önemdeki büyük bir anayasa reformu” diye niteleyerek hayırlı olmasını diledi.

 Adalet Bakanı Bozdağ Anayasa teklifinin Meclis’te kabul edilmesinin ardından “Bugün Türk tarihinde ve Türk milletinin hayatında yeni bir dönemin kapısı aralandı” ifadelerini kullandı.

 Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi sağlayan tarihi önemdeki büyük anayasa reformu TBMM’de kabul edildi. Hayırlı olsun. bugün Türk tarihinde ve Türk milletinin hayatında yeni bir dönemin kapısı aralandı. Milletimizin ‘evet’ oyuyla da bu kapı tam açılacaktır. Güçlü yasama, etkin yasama denetimi, güçlü yürütme, istiklal, istikbal, istikrar, hızlı karar/uygulama ve büyük Türkiye için değişikliğe evet.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık